Paralelní deník čtenáře (39) Nová televize varuje před NWO
Autor: Čtenář FreeGlobe.cz | Publikováno: 24.08.2011 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace
23. srpna 2011 - Před časem jsem si pohrával s myšlenkou rozjet nějaké TV vysílání, které by chytlavým způsobem (chytlavým proto, že pro některé lidi jsou obrázky a ještě navíc pohyblivé obrázky sympatičtější než dlouhé texty) prezentovalo myšlenku nebezpečí nového světového řádu. Taková Alex Jones Show po česku, byť můžeme mít k Jonesovi výhrady jakékoli.

23. srpna 2011 - Před časem jsem si pohrával s myšlenkou rozjet nějaké TV vysílání, které by chytlavým způsobem (chytlavým proto, že pro některé lidi jsou obrázky a ještě navíc pohyblivé obrázky sympatičtější než dlouhé texty) prezentovalo myšlenku nebezpečí nového světového řádu. Taková Alex Jones Show po česku, byť můžeme mít k Jonesovi výhrady jakékoli. Zdá se, že něco podobného se nakonec rodí. Kde se vzala, tu se vzala, existuje Czech News TV s podtitulkem Svobodná internetová televize, která se ve svých příspěvcích věnuje tématice NWO, americké hegemonie, Bilderbergu apod. Abych se přiznal, nic více se mi o ní zatím nepodařilo zjistit. Nabízí se klasická spiklenecká otázka, zda náhodou nejde o nějakou provokaci a nakolik můžeme autorům projektu důvěřovat, ale na druhou stranu buďme vděční za každý nový projekt, který lidem otevře oči a přivede je na jiné myšlení, než je to oficiálně povolené. Že na stránkách této televize najdeme i příspěvky ryze esoterické (o planetě Niburu a podobných nesmyslech) svědčí spíše ve prospěch našich pochybností, ale proč zase hned někoho očerňovat a hrát si mezi námi, kterých je pořád hrstka, na to, kdo je ortodoxnější ve svých názorech...? Podle mého soudu bychom si měli vážit každého, kdo na nebezpečí kolem NWO upozorňuje, i kdyby zároveň věřil v UFO, konec světa podle mayského kalendáře či homeopatii. Každý z nás se totiž vyvíjíme, měníme své názory s tím, jak se seznamujeme s dalšími a dalšími skutečnostmi.

A posloužit dobré věci ostatně můžou i takové projekty, které jsou motivovány třebas vyloženě ziskuchtivě. Třeba takovýto příspěvek Jiřího Maška ukazuje, co je pravým posláním Osudu.cz, který jistě není nějakým osvětovým webem. Ale některým lidem, kteří na tyto stránky přijdou poprvé, může pomoci některé věci osvětlit či zpochybnit jimi přijímané jistoty (stejně jako zamotat hlavu). A i když víme, že existují disinfo agenti, nemůžeme s určitostí říci, že na desinformacích založené weby mají nutně jen negativní výsledky. Vždy totiž část pravdy obsahují a na začátku hledání mohou sehrát paradoxně i pozitivní roli. A proto tedy jen houšť podobným projektům, ať už za nimi stojí kdokoli...