Británie - Policie žádá veřejnost, aby oznamovala protistátní názory jako terorismus
Autor: Paul Joseph Watson | Publikováno: 06.08.2011 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace
Londýnská metropolitní policie vyzývá podnikatelskou a obecnou veřejnost, aby úřadům okamžitě nahlásila kohokoliv, kdo zastává protivládní politické názory, jako teroristu, a vyzvala lidi, aby se stali dobrovolnými informátory, neboť se připravuje na rozsáhlé sociální nepokoje.

Londýnská metropolitní policie vyzývá podnikatelskou a obecnou veřejnost, aby úřadům okamžitě nahlásila kohokoliv, kdo zastává protivládní politické názory, jako teroristu, a vyzvala lidi, aby se stali dobrovolnými informátory, neboť se připravuje na rozsáhlé sociální nepokoje.

Londýnská metropolitní policie vyzývá podnikatelskou a obecnou veřejnost, aby úřadům okamžitě nahlásila kohokoliv, kdo zastává protivládní politické názory, jako teroristu, a vyzvala lidi, aby se stali dobrovolnými informátory, jak se stát připravuje na široké sociální nepokoje.

„To byl překvapivý příkaz metropolitní policie, který vydala podnikatelům a příslušníkům veřejnosti minulý týden ve Westminsteru,“ uvedl londýnský Guardian. „Nebylo vydáno žádné varování před dalšími politickými skupinami, ale na pozadí obrázku s anarchistickým emblémem „protiteroristické oddělení“ městské policie Westminsteru se obrátila anti-anarchistické alarmisty: „Anarchismus je politická filosofie, která považuje stát za nežádoucí, zbytečný a škodlivý, a místo něj prosazuje společnost bez státu, či anarchii. Jakékoliv informace související s anarchisty by měly být předány místní policii.“

Vyzvala také lidi, aby policii nahlásili výzbroj Al-Kejdy, a postavila „anarchisty“ na roveň teroristů.

„To neprávem naznačuje, že každý zapojený do anarchismu a zapojený do nebezpečné aktivity by měl být policii znám,“ řekl Jason Sands, anarchista z jižního Londýna. „Na politické filosofii, ať je jakákoliv, není nic inherentně zločinného. Policie pracuje za konvence lidských práv, která neumožňuje diskriminaci lidí kvůli jejich politickým názorům, a dokonce žádost o informace toto porušuje.“

Samozřejmě, že „anarchistická“ nálepka může být uplatněna na celou řadu politických názorů, ale fakt, že stát nyní otevřeně kriminalizuje protivládní nálady a vybízí lidi, aby udávali své sousedy za vyjadřování disentu nebo vykazování známek nějaké filosofie je jasnou známkou toho, jak paranoidní se britská vláda ve vztahu ke svým občanům stala.

Jak řekl anarchista Sean Smith Guardian: „Je dost absurdní, ale ne překvapivé, když se stát snaží kriminalizovat myšlenky, které považuje za nebezpečné pro své přežití.“

Skutečně, pokud chcete vhled do toho, kam si britská vláda myslí, že to vše směřuje, stačí se podívat na zprávu ministerstva obrany z r. 2007, která předjímala „že střední třída se stane revoluční“ a „ujme se role Marxova proletariátu“ během třiceti let.

„Světová střední třída by se mohla sjednotit, použít přístup ke znalostem, zdrojům a dovednostem, aby formovala nadnárodní procesy ve svém vlastním třídním zájmu,“ varuje zpráva a předpovídá masové nepokoje a sociální přesuny.

To je důvod, proč úřady již nyní tlačí na jakýkoliv politický názor, který by šlo vykládat jako protivládní. Jsou si vědomi faktu, že stále více nebezpečná, nespravedlivá a ekonomicky zanedbaná post-industriální revoluce je nyní používána k likvidaci střední třídy, což na západě vyvolá nepřátelské a radikální reakce.

Vyzývat lidi, aby na sebe donášeli kvůli odlišným politickým názorům považovaných státem za nežádoucí je přesně to, co se dělo v sovětském Rusku a nacistickém Německu.

Jednou z hlavních mylných představ o nacistickém Německu bylo, že policejní stát je výhradně výtvorem úřadů a že občané jsou pouhými oběťmi. Naopak, soubory Gestapa ukazují, že 80% veškerých vyšetřování Gestapa bylo započato jako reakce na informace poskytnuté v udáních „běžných“ Němců.

„Tajná policie byla relativně malá a většinou jen zpracovávala příchozí informace. Zjistil jsem šokující fakt. Nebyla to tajná policie, kdo prováděl toto šmírování v širokém měřítku a kdo se ukrýval na každém rohu ulice. Byli to běžní Němci, kteří donášeli na své sousedy,“ napsal Robert Gellately z floridské státní univerzity.

Gellately objevil, že lidé, kteří donášeli na své sousedy, byli motivovaní primárně banálními faktory – „hrabivostí, žárlivostí a malichernými spory“, a nikoliv skutečnými obavami ohledně zločinnosti nebo nebezpečí.

Zdroj

překlad Osud 2011

čtěte také:

Velká Británie bude přísněji sledovat své občany

Co je to vlastně Echelon?

Norské zabíjení vyvolalo razie na Brity oponující imigraci

Rusko ve svlékacím skeneru