Zdá se že na fotografii z obálky nejnovějšího čísla New York Times Magazínu je na prstenu vyryta orlice - a to by poukazovalo na možnost, že se jedná o zednářský prsten velmi vysokého stupně - první obrázek. A některé zdroje tvrdí, že je Obama Prince Hall zednářem 32. stupně - viz zde či zde - což by i odpovídalo jeho nynějšímu vysokému postavení i orlici na prstenu.

V každém případě existuje již z dřívějška velmi symbolická fotografie z Newsweeku - umísťování prezidentské pečetě - druhý obrázek.

Detail nascanovaný z tištěné verze Newsweeku - třetí obrázek. Tam už jakákoli pochybnost, že se vskutku jedná o prsten zednářského mistra, zcela odpadá.

Vzhledem k vysoké symboličnosti oné fotografie - a jejímu vydání v takovém časopise jako Newsweek - lze s téměř naprostou jistotou tvrdit, že Barack Hussein Obama patří ke svobodným zednářům. Nebylo by to ostatně u prezidenta USA v historii nic tak neobvyklého, že patří k některé z tzv. "tajných společností" - bez toho je tam získání nějaké vysoké funkce jen velmi málo pravděpodobné. Takže pro někoho to může být špatná zpráva, pro jiné zase dobrá, někteří by to očekávali a nediví se, no a někomu to holt zase nic neřekne.

Umísťování prezidentské pečeti

Umísťování prezidentské pečeti-detail