Bilderberg se letos sejde za humny. Ve Švýcarsku
Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 10.04.2011 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace
Tajná skupina mocných se letos sejde ve Švýcarsku. Konference skupiny Bilderberg proběhne ve dnech 9. až 12. června ve Sv. Mořici.

Tajná skupina mocných se letos sejde ve Švýcarsku. Konference skupiny Bilderberg proběhne ve dnech 9. až 12. června ve Sv. Mořici.

S informací přišel investigativní žurnalista a "veterán" v odhalování aktivit Bilderbergu James P. Tucker Jr.

Stínová globální vláda, jak je Bilderberg někdy označován, se sejde na své pravidelné roční konferenci v jihovýchodním Švýcarsku, ve Sv. Mořici.

Bilderbergovci se scházejí každý rok na jiném místě po celém světě, ve Švýcarsku ale nebudou poprvé. Skupina, která se pravidelně na třídenní maraton tajných jednání sjíždí už od počátku padesátých let, bude ve Švýcarsku zasedat už počtvrté, pokžadé ale v jiné destinaci.

Pikantní je, že elity se sjíždějí už tradičně několik let i v nedalekém švýcarském Davosu - stovky bankéřů, politických lídrů a dalších významných osobností se na Světovém ekonomickém foru ale baví otevřeně a za velkého zájmu veřejnosti a médií. Ne tak skupina Bilderberg, jejíž jednání je vždy přísně tajné.

Loni se bilderbergovci sešli ve Španělsku, předloni v Řecku, o rok předtím v USA. Místo setkání je zajímavé - zanedlouho po americké konferenci vypukla ekonomická krize, která zasáhla USA a Evropu. Konference v Řecku byla zase předzvěstí finačního krachu této evropské země. Stejně tak Španělsko zažilo jednání Bilderbergu a dnes se už otevřeně mluví o tom, že spolu s Portugalskem bude další krachující ekonomikou eurozóny. Co znamená setkání Bilderbergu ve Švýcarsku?

Tucker naznačuje, že hlavním tématem schůzky bude otázka americké invaze do Libye a vůbec přeměna politické architektury na Středním východě, která má být předehrou americko-izraelské války s Íránem.

ČTĚTE VÍCE o Bilderberg Group

Bilderberg své jméno získal podle hotelu de Bilderberg v nizozemském Oosterbeeku u Arnhemu, kde se účastníci setkání poprvé sešli už v roce 1954.

Setkání jsou pečlivě hlídána policií a díky tiché dohodě s předními médii (účastní se jich totiž i vlivní šéfredaktorové) zůstávají, nebo spíše zůstávaly, stranou mediálního zájmu. To je podivné zvláště, když si uvědomíme, jak významné osobnosti se na nich scházejí – a v jakém počtu. I návštěva jednoho z takových lidí v některé zemi by přirozeně vedla k velkému mediálnímu zájmu. Zde se ale sejde skoro stotřicet velice významných lidí z řad byznysu, šlechty, státníků, politiků a finančnictví – a média mlčí…

Poslední dobou se ale atmosféra mění. Jak se o Bilderbergu stále více a více informuje (i když stále ještě jen především spíše v nezávislých médiích, na internetových serverech a „alternativních“ forech), skupina se snaží svou nálepku „tajného spolku“ setřást. Před dvěma lety dokonce ke svému setkání poprvé vydala tiskovou zprávu a v tomto trendu pokračuje doposud.

Mezi pravidelnými účastníky schůzek najdeme například španělskou královnu Sofii, belgického prince Phillipa, holandskou královnu Beatrix, amerického exministra zahraničí Henry A. Kissingera, ale i významné podnikatele, byznysmeny, lídry předních nadnárodních koncernů, jako je například Coca-Cola, Fiat, Nokia, Volvo, DaimlerChrysler, stejně jako zástupce slavných bankovních domů (Rotschildi), amerického ministra financí, guvernéra Evropské centrální banky nebo spekulanty a „filantropy“ typu George Sorose.

Na setkání nikdy nechybí ani „otec zakladatel“ a roky předseda spolku, vlivný finančník považovaný za šedou eminenci mnoha globálních politik – David Rockefeller.

O Bilderbergu se začalo psát otevřeně v České republice až před třemi lety, v souvislosti s návštěvou tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga na výroční konferenci Bilderberg Group v americkém Chantilly. Do té doby se v Česku o spolku téměř nevědělo, a to i přesto, že setkání v minulosti navštívili i Karel Kovanda, Jiří Pehe, Michael Žantovský a Alexandr Vondra. Schwarzenberg dokonce navštěvoval konference bilderbergovců ještě jako švýcarský občan v osmdesátých letech.

"Skupina Bilderberg existuje, o tom není sporu, to není věc mé víry, nebo vaší nebo kohokoli jiného. Je nepochybné, že různé elity vyvíjejí v nějaké své součinnosti různé tlaky, mají různé zájmy, snaží se ovlivnit mnohá rozhodnutí," komentoval nedávno aktivity Bilderbergu tajemník prezidenta Ladislav Jakl. "Já myslím, že se v mnohém podceňuje, protože se o něm málo ví, málo se o něm diskutuje," řekl také tehdy na otázku, zda se vliv skupiny nepřeceňuje.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/bilderberg-se-letos-sejde-za-humny--ve-svycarsku/