Tak jsem si zde přečetl že pí. Merkelová hodlá zastavit 7 nejstarších reaktorů v Německu.

Podívejme se, které to jsou:

data zde

Z tabulky je jasné, že pí. Merkelová chce zřejmě z německé sítě odstavit net výkon skoro čtyř Temelínů.

Už se těším, až budou v Německu výpadky proudu jako nyní v Japonsku po zemětřesení a tsunami a zkorumpované šílence vydávající takto politicky sebevražedná, směšná, nebezpečná a nesmyslná politická rozhodnutí jako zde pí. Merkelová voliči konečně zmizí z evropské politiky.

P.S.: Kdesi jsem četl, že při výbuchu v japonské rafinérii zahynulo přes 300 lidí. Odstaví pí. Merkelová i německé rafinérie než se případně zjistí, že německý benzín je zaručeně nehořlavý? Budeme muset v Temelíně dostavět místo dvou bloků šest aby měli v Německu čím svítit?

Mimochodem: U plotu Fukušimské elektrárny měří něco kolem 300 mikroSievertů za hodinu - to je pomalu menší radioaktivita, než lítá z obvyklé uhelné elektrárny - a kdyby něco takového jako z obvyklé uhelné elektrárny čoudilo z normální nevybuchlé jaderné elektrárny, tak ji nikdy nikdo nepovolí spustit do provozu z důvodů nadměrného úniku radioaktivity (jen popílek z uhlí vnáší do životního prostředí ~100x více radioaktivity na vyrobenou kilowathodinu, než normálně pracující jaderná elektrárna, nemluvě o dalších chemických toxinech). Vysvětlujte to ale médiím, které chtějí svou "Černobylskou" katastrofickou senzaci a inzerenty...a politikům, kteří samozřejmě hrajou do karet těm, co platí jejich volební kampaně - jako například ropný diktátor Kaddáfí tu Sarkozyho...

Aktualizace: Podle posledních měření začíná jít radioaktivita u Fukušimské elektrárny konzistentně dolů. Takže pokud můžeme měřením věřit, tak by to napovídalo, že kontaminace mimo elektrárnu je výrazně způsobena především izotopy s krátkým poločasem rozpadu - což by byla dobrá zpráva, protože pevné radioizotopy s dlouhým poločasem rozpadu škodí v prostředí mnohem déle. Poslední hodnota změřená na západní bráně elektrárny - tedy směrem do vnitrozemí byla 263.5 mikroSievertů/h ve 12:00  japonského času (286 mikroSievertů/h bylo v 0:50), která už znamená, že  i v bezprostředním okolí elektrárny není bezprostřední radiační zdravotní riziko a museli byste tam za plotem  bez ochrany zevlovat nepřetržitě více než týden, abyste dosáhli zákonem maximálně povolené dávky 50 miliSievertů pro pracovníky jaderné elektrárny a dosáhli tak měřitelného statistického rizika vzniku rakoviny.

Takže pokud jsou měření prováděná firmou TEPCO pravdivá a nestane se už nic vysloveně nepředvídatelného, možná se brzo dočkáme prasknutí této pečlivě vytvářené "katastrofické" globální mediální bubliny na hranici šíření poplašných zpráv, tak milé různým profesionálním aktivistům, jejich oblblým přívržencům a politickým nohsledům fosilní lobby - jako např. u našeho souseda, kde poslední premiér skončil na teplém místečku u firmy na plynovody Nordstream (nominován Gazpromem, kterému vyjednal německé státní záruky a zároveň  postupné zrušení německé jaderné energetiky - konkurence moci a zisků fosilních baronů), místo ve vězení pro superkorupci, konflikt zájmů a velezradu.

A co náš pan Bursík?...ano, ten co nám tady nakonec zase plédoval proti jádru i v době, kdy Rusko zavřelo kohout a Slováci mrzli a chtěli i přes odpor EU znovuspustit odstavený reaktor v Jaslovských Bohunicích.

Článek byl konzultován s RnDr. Ondřejem Chválou PhD z Brookhaven National Laboratory

janzeman.blog.iDNES.cz