UFO: mimozemské nebo pozemské?
Autor: Al Pinto | Publikováno: 24.02.2011 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace
Nejdříve bych se chtěl představit. Nejsem pilot letadla. Nejsem astronaut, fyzik, vědec, psycholog, ani žádný takzvaný "uznávaný" odborník na UFO. Jsem však nižší důstojník námořnictva s velkým množstvím pozorovacích zkušeností. Také se velmi zajímám o tento fenomén. Také jsem se dlouhou dobu zabýval otázkou, co by to znamenalo, kdyby "pravda" pronikla na veřejnost. Jsem přesvědčen, že existuje mnohem víc neznámých létajících objektů, označovaných jako UFO, než je většina lidí ochotna připustit.

Nejdříve bych se chtěl představit. Nejsem pilot letadla. Nejsem astronaut, fyzik, vědec, psycholog, ani žádný takzvaný "uznávaný" odborník na UFO. Jsem však nižší důstojník námořnictva s velkým množstvím pozorovacích zkušeností. Také se velmi zajímám o tento fenomén. Také jsem se dlouhou dobu zabýval otázkou, co by to znamenalo, kdyby "pravda" pronikla na veřejnost. Jsem přesvědčen, že existuje mnohem víc neznámých létajících objektů, označovaných jako UFO, než je většina lidí ochotna připustit.

Všechny vlády světa utajují všechno, co má něco společného s UFO. Proč? Důvodem může být to, že mají pocit, že kdyby "mimozemská" kultura pronikla do našeho světa, způsobilo by to masovou hysterii. Když jsem v mládí žil v North Bergenu nedaleko New Yorku, stovky lidí viděly něco, co vypadalo jako létající disk, který přistál v místě, jež se tehdy jmenovalo Hudson County Park (nyní se to místo jmenuje Braddock Park). O této události byla nepatrná zmínka jen v místních novinách jménem Dispatch. Od té doby jsem se o tento fenomén začal zajímat. Autority jistě prožívaly horké chvíle, když se snažily toto pozorování ututlat, ale zřejmě byly velmi úspěšné. Opět se ptám - proč?

Tyto stroje jsou možná součástí nějakého tajného vládního projektu. Existuje mnoho důkazů, že počátek fenoménu UFO se datuje od 2. světové války. Existuje zpráva Marshalla Yarrowa, tehdejšího zvláštního korespondenta agentury Reuter v osvobozené Paříži. Tento článek byl otištěn 13. prosince 1944 v South Wales Argus. Píše se v něm: "Jako dárek k vánocům Němci vyrobili tajnou zbraň. Toto nové zařízení, které je patrně zbraní protivzdušné obrany, se podobá skleněným koulím, které se věší jako ozdoby na vánoční stromky. Byly viděny, jak visí ve vzduchu nad německým územím, někdy jednotlivě, jindy ve skupinách. Mají stříbrnou barvu a zdá se, že jsou průhledné."

Další článek o německých tajných zbraních byl otištěn agenturou Associated Press v New York Herald Tribune 2. ledna 1945. Praví se v něm: "Zdá se, že nyní nacisté vrhli něco nového na noční oblohu nad Německem. Jsou to tajuplné a záhadné koule Foo Fighter, které létají podél křídel bombardérů při misích nad Německem. Piloti se při svých nočních letech setkávali s těmito záhadnými koulemi více než měsíc. Nikdo zřejmě neví, co to vlastně je. Tyto ohnivé koule se oblevují znenadání a doprovázejí letadla mnoho mil. Zdá se, že jsou řízeny rádiem ze země, jak vyplývá z oficiálních zpráv tajných služeb..."

Nedávno jsem četl práci, kterou napsal dr. Renato Vesco, v níž autor tvrdí, že "Foo Fighter" skutečně existoval. Původně byl nyzýván "Feurball" a poprvé byl postaven v letecké továrně ve Wiener Neustadtu s pomocí Flugfunk Forschungsanstalt von Oberpfaffenhoffen (FFO). Podle Vesca se jednalo o plochý, kruhový létající stroj, poháněný speciálním proudovým motorem, který Němci používali na konci války. Vesco také tvrdí, že základní principy "Feurballu" byly později aplikovány na mnohem větší stroj nazývaná "Kugelblitz", česky Kulový Blesk. Tento letoun, který byl údajně nadzvukovým letadlem revoluční konstrukce, byl úspěšně vyzkoušen nad podzemním komplexem Kahla, Thuringia, v únoru 1945.

V roce 1975 Luftfhardt International tvrdil, že v pozůstalosti nedávno zesnulého Rudolfa Schrievera, který byl za 2. světové války kapitánem u letectva, byly neúplné poznámky o velkém létajícím talíři, série hrubých náčrtků stroje a několik výstřižků z novin o něm a jeho údajném létajícím talíři. Luftfhardt také poznamenal, že Schriever byl také přesvědčen, že pozorování UFO od konce války byla důkazem toho, že jeho původní myšlenky byly úspěšně realizovány. Opět se musím ptát: Kam se tato technologie poděla?

V květnu 1978, u stánku 111 s vědeckou expozicí na veletrhu v Hannoveru nějací lidé vystavovali dokument s názvem "Brisant". Publikace obsahovala dva zdánlivě nesouvisející články:

   1. Vědecká budoucnost Antarktidy,
   2. Německé létající talíře z 2. světové války.

V článku o létajících talířích byly uvedeny informace, které jsem vám již předložil. Článek také obsahoval podrobný nákres typického létajícího disku z 2. světové války, jméno konstruktéra nebylo uvedeno a v článku se tvrdilo, že nákres byl západoněmeckou vládou pozměněn, aby mohl být "bezpečně" publikován. Podle článku, na konci války některé patenty těchto lodí zmizely v tajných ruských, amerických a britských archivech. Zbytek dokumentů, možná ty nejdůležitější, se ztratil spolu se "zmizelými" německými vědci a esesáky. Kapitán Ed Ruppelt, tehdejší šéf projektu Blue book amerického letectva, napsal: "Když 2. světová válka skončila, Němci měli několik radikálně nových typů letadel a řízených střel ve stádiu vývoje. Většina z nich byla v přípravném stádiu, ale byly to jediné známé stroje, které mohly dosahovat výkonů objektů, hlášených pozorovateli UFO."

V článku se také tvrdí, že v roce 1938 Hitler poslal do Antarktidy expedici vedenou kapitánem Alfredem Richterem se zastávkou v Jižní Africe. Dva hydroplány denně startovaly z mateřské lodi Schwabenland po dobu tří týdnů. Měli rozkazy létat tam a zpět přes území, které norští polární výzkumníci nazvali Země královny Maud. Němci toto území prozkoumali mnohem důkladněji a našli rozsáhlé oblasti bez ledu. Toto území přejmenovali na "Neu Schwabenland" a prohlásili je za součást Třetí říše. Německé lodě a ponorky během 2. světové války stále operovaly v jižním Atlantiku, zvláště mezi Jižní Afrikou a Antarktidou. Těsně před koncem války, v březnu 1945, dvě německé ponorky, U-530 a U-977, opustily přístav v Baltickém moři. Údajně vzaly na palubu výzkumný tým létajících talířů, nejdůležitější komponenty létajících talířů, poznámky a nákresy létajícího talíře a konstrukční dokumentaci gigantického podzemního komplexu a životně důležité zařízení z podzemních továren v Nordhausenu v pohoří Harz. Celý tento náklad údajně vyložily v Antarktidě. Potom, dva měsíce po válce, se záhadně vynořily u pobřeží Argentiny, kde byla posádka předána do rukou Američanů, kteří je dlouho vyslýchali a později je poslali do Spojených států, kde kapitány obou ponorek vyslýchali téměř rok.

Zhruba rok po jejich zajetí Spojené státy uskutečnily největší operaci, pokud jde o Antarktidu. Záměrem bylo "obeplout kontinent o obvodu 16.000 mil a důkladně jej zmapovat." V článku se pozastavují nad tím, že Operation Highjump, jak byla nazývána, pod vedením admirála Richarda E. Byrda, zahrnovala 13 lodí, dva hydroplány, nákladní letadlo, 6 dvoumotorových transportérů R4D, 6 létajících lodí Martin PBM, 6 helikoptér a 4000 mužů. Expedice se stala záhadou. Vylodila se na území "Neu Schwabenland", jak je Němci nazvali, a rozdělila se na tři samostatné jednotky. Některé zprávy tvrdí, že expedice byla mimořádně úspěšná. Jiné, zejména zahraniční zprávy říkají, že to byla úplná katastrofa: že Byrd ztratil mnoho svých mužů hned první den, že minimálně čtyři letadla zmizela, a že ačkoli byla zaopatřena na 6 až 8 měsíců, vrátila se za několik týdnů. Podle článku Byrd novinářům řekl, že "pro USA je nutné podniknout obranné akce proti nepřátelským letadlům, které přiletí z polárních oblastí" a že v případě nové války by Spojené státy "byly atakovány stíhačkami, které jsou schopné letět od jednoho pólu k druhému neuvěřitelnou rychlostí." Admirál Byrd se musel podrobit tajnému křížovému výslechu a USA se stáhly z Antarktidy na dobu téměř celého desetiletí.

A musím se opět ptát: Proč všechny vlády světa zakrývají fenomén UFO? Může to být proto, že nemají na vybranou. Stojí tváří v tvář mnohem vyspělejší společnosti, která může být produktem nacistů a nyní proti tomu nemůže nic dělat. V tom případě by bylo celkem pochopitelné, proč nechtějí, abychom o tom věděli. Masy by pravděpodobně propadly panice a mohlo by dojít k totálnímu chaosu. Dosud žije mnoho lidí, kteří zažili na vlastní kůži teror nacistického Německa. Představte si, jak by se asi cítili, kdyby zjistili, že nacismus je nejen stále živý, ale vládne mocí, kterou žádná vláda nemůže zastavit. (Je pravděpodobné, že vyspělé země, jako je USA, a některé zdroje to potvrzují, takové prostředky vlastní také - pozn. překl.)

Existují další informace, které nyní zkoumám. Týkají se kybernetické vědy. Začal jsem se zajímat o tento obor, protože nacisté prováděli mnoho "experimentů" s lidmi. Mnohé tyto experimenty jsou lékaři považovány za velmi neetické. Jsou vlastně tak neobvyklé, že nemohly být použity pro dobré účely, ani zveřejněny. Více o tomto tématu snad někdy příště, ale je možné, že tito "malí lidé" jsou kyborgové. Nesmějte se. Co jsem dosud o tom četl, může tuto teorii podporovat.

S tím vším je několik problémů. Co si počít s pozorováními před 2. světovou válkou? Co si myslet o zprávě Johna Leara, že jsme uzavřeli smlouvu s mimozemšťany z jiného světa. (Podle Williama Coopera je John Lear agent CIA. CIA šíří dezinformace o UFO, aby zakryla své vlastní aktivity a aktivity svých chlebodárců - pozn. překl.) Proč se zabývat Space Shuttle a raketami, jestliže existuje technologie výroby létajících talířů? (Pravděpodobně se jedná o "kouřovou clonu" s cílem získat peníze na "černé projekty". Dokonce se množí domněnky, často založené na faktech, že program NASA Apollo byl pouhým divadlem a že údajné záběry z měsíčního povrchu byly natočeny ve studiu - pozn. překl.) Tyto věci nedávají smysl. To je ten problém. Máme jenom otázky, avšak žádné odpovědi, ale někdo zná pravdu.

Z angličtiny přeložil: Ladislav Kopecký

zdroj