Kdo hodil atomovou pumu na Prahu?
Autor: Radim Valenčík | Publikováno: 26.07.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Totiž to, že i v tak vážné věci, v době, kdy začíná jít o přežití nejen jednotlivců, ale celé naší civilizace, se sdělovací prostředky (lze je bez nadsázky označit za "propagandistickou mašinérii") spolu s eurounijními politiky (lze je bez nadsázky označit za "figurky v cizí hře"), kteří ztratili jakoukoli míru soudnosti a vlastní identity, chovají tak, že slovo "nepříčetně" je ještě laskavé vyjádření.

Zdá se mi, že žijeme v mnohem nebezpečnějším světě, než jsem si ještě před pár dny myslel. V tragédii malajsijského letadla je mnoho nejasného. Proto jsem se k této otázce nevyjadřoval. Nemám rád unáhlené soudy a spekulace. Navíc právě v době, kdy se tragédie odehrála, resp. těsně před tím jsem na svém blogu začal zveřejňovat čtyřdílný seriál popisující koncept degenerace současné globální moci. Ten podle mě dostatečně vystihuje širší kontext, ve kterém se tragédie odehrála. Pro případného zájemce uvádím odkazy:

http://radimvalencik.pise.cz/1491-koncept-degenerace-i-jsem-putinuv-spion.html

http://radimvalencik.pise.cz/1492-koncept-degenerace-ii-co-delat.html

http://radimvalencik.pise.cz/1493-koncept-degenerace-iii-iljic-a-vladimirovic.html

http://radimvalencik.pise.cz/1494-koncept-degenerace-iv-levice-nepochopila-marxe.html

Jedna věc je však nesporná a do očí bijící: Totiž to, že i v tak vážné věci, v době, kdy začíná jít o přežití nejen jednotlivců, ale celé naší civilizace, se sdělovací prostředky (lze je bez nadsázky označit za "propagandistickou mašinérii") spolu s eurounijními politiky (lze je bez nadsázky označit za "figurky v cizí hře"), kteří ztratili jakoukoli míru soudnosti a vlastní identity, chovají tak, že slovo "nepříčetně" je ještě laskavé vyjádření.

Když ukrajinská strana (přesněji strana současné dosazené vládnoucí junty) vytáhne jakoukoli (s odpuštěním) hovadinu, je tím okamžitě přeplněn éter a jsou z toho okamžitě vyvozovány důležité politické závěry. Pochopitelně aniž by se uveřejnilo dementi, když se ukáže, že hovadina byla hovadinou (převážení rakety, kradení mrtvol, rozhovor rebelů...). A pochopitelně, aniž by se korigovaly okamžitě vyslovené a někdy i přijaté politické závěry. Když ruská strana předloží velmi závažné materiály, jsou jen letmo zmíněny. Vrcholem bylo to, že oficiálních "Deset ruských otázek Ukrajině" (dokument velmi závažný), který byl zveřejněn např. ruském portálu již 19.7.2014 ve 12.49, viz:

http://rusvesna.su/news/1405753917

byl na našich hlavních portálech uveřejněn až se zpožděním více než dva a půl dne (!), tj. 21.7.2014 v 17.54, viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342883-proc-jste-letadlo-odklonili-a-co-tam-delaly-raketove-baterie-rusko-zada-po-ukrajine-odpovedi.html

V tak obrovské tragédii je takovýto postup nesmírně nebezpečný. Právě on totiž přímo provokuje tragédie v ještě větším rozsahu. Sami posuďte, nakolik přeháním. Představme si následující situaci. Někomu (např. nějaké enklávě nějaké globální zpravodajské služby, která se vymkla kontrole) se bude zdát, že tlak na Putina ještě není dost silný. A tak vymyslí ještě něco brutálnějšího. Třeba nechá v Praze vybuchnout atomovou bombu. A rozjede se propagandistická mašinérie stejným způsobem, jako v případě tragédie malajsijského letadla. A stejným způsobem se do ní třeba zapojí i Zeman, který přežije v Lánech. Motiv - Putin chtěl přece ztrestat svého kdysi nejvěrnějšího spojence. Je to fanatik a fašista, kterého se svět musí zbavit. A budou se vymýšlet nové a nové důkazy, že to byl právě Putin. O stanoviscích a argumentech druhé, tj. ruské strany se bude mlčet.

Uvědomují si ti, co ztratili soudnost, co netrvají na důsledném prověření všech faktů, na odmítnutí předčasných závěrů a jimi zdůvodňovaných rozhodnutí, jaké mechanismy zla spouštějí? Jak dramaticky roste ohrožení života, kterému je nyní již vystaven každý z nás?


Zdroj:
http://radimvalencik.pise.cz/1502-kdo-hodil-atomovou-pumu-na-prahu.html