Vedoucí pracovníci NSA: Spojené státy se změnily na Stasi Německo či na Sovětský svaz
Autor: -- | Publikováno: 04.07.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Co se to, sakra, stalo s Amerikou? Starší řídící pracovník NSA, Thomas Drake, je expertem na špehování v bývalém Stasi Německu...studoval tento systém po celé roky.

Co se to, sakra, stalo s Amerikou? Starší řídící pracovník NSA, Thomas Drake, je expertem na špehování v bývalém Stasi Německu...studoval tento systém po celé roky.

Drake prohlásil pro informační server Washington’s Blog, že USA převzaly model Stasi:

Shromažďujte všechno, mějte vědomosti o všem (model NSA) je ve skutečnosti modelem Stasi. Nejde jen o to vědět vše, musíme být rovněž schopni uchovávat vše, co chceme vědět, dokonce i tehdy, pokud o tom zatím ještě nevíme.

Je to mentalita: shromažďujte vše...a pak budeme vše vědět. Já tomuto přístupu říkám „krmení šelmy“.

Stále mě z toho mrazí, protože jsem důvěrně obeznámen s mentalitou trvalého sledování ve Východním Německu.“

Podplukovník z Východního Stasi Německa, Wolfgang Schmidt, s ním, s ohledem na své zkušenosti, souhlasí. A německá kancléřka Angela Merkelová - která vyrůstala ve Stasi Německu – říká, že NSA je přesně totéž. Rovněž přední američtí ústavní experti tvrdí, že Obamova a Bushova administrativa jsou horší, než Stasi Východní Německo.

(Aby ještě vylepšily tento systém špehování a útisku vlastních občanů, zaměstnaly USA v roce 2003 bývalého šéfa východoněmecké špionáže Markuse Wolfa, jenž pro americké Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (Homeland Security) pracoval jako poradce až do své smrti, v listopadu 2006 - p.p).

Starší řídící pracovník NSA, Bill Binney, ředitel technického odboru v rámci agentury, jenž byl vedoucím globálního, digitálního sběru dat a který řídil tisíce zaměstnanců NSA, je expertem na sovětský model špehování. Binney strávil celá desetiletí studiem represivního sovětského programu masového sledování a snažil se působit proti němu.

Binney tvrdí, že - po 9/11- Amerika implementovala stejný typ systému, který byl používán Sověty a dalšími autoritativními režimy:

NSA dělá to, že shromažďuje všechny ty materiály na všechny své občany – to je přesně to, co dělaly SS, Gestapo, Stasi, KGB a NKVD.“

Dodatek: Bohužel to není pouze špehování.

Během dekády, která následovala po 9/11 začaly USA používat komunistické techniky mučení, zvláště zaměřené na získávání vynucených, nepravdivých doznání.

Za Obamy je s whistleblowery a s disidenty zacházeno stejně bezohledně jako v Sovětském svazu.

Pokud špatná vládní politická linie vede ke špatným výsledkům, pak dělá vláda USA totéž, co dělali Sověti: manipuluje data.

Sověti měli noviny Pravda...podobným způsobem je nyní propaganda užívána uvnitř USA. Vláda Spojených států rozšiřuje masivní množství propagandy prostřednictvím mainstreamových a prostřednictvím alternativních médií „hlídačů brány“, prostřednictvím filmů, video her a pomocí dalších prostředků.

A americká ekonomika přešla od kapitalismu k socialismu...alespoň, pokud jde o bankstery.

 

Top NSA Officials: U.S. Has Turned Into Stasi Germany or Soviet Union, vyšel 30.06.na washingtonsblog.com, překlad R. Václav