Trocha matematiky z Ukrajinského parlamentu
Autor: Jiří Vaca | Publikováno: 29.03.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Po článku (a fotografických důkazech) zveřejněném 25. 3. 2014 v internetovém magazínu protiproud.cz se tato záhada konečně vyjasnila. Zbití poslanci za Stranu regionů byli navíc okradeni o jednu veledůležitou maličkost – hlasovací kartu poslance.

Ukrajinský parlament má 450 poslanců 1 je volena většinově v jednomandátových okrscích, druhá 1 poměrně. Volby se konaly v listopadu 2012.

 

Podle zdroje http://czech.ruvr.ru/2012_11_13/94434387/ volby dopadly takto:

 

„Na Ukrajině byly oznámeny oficiální výsledky parlamentních voleb. Z 450 křesel v nové Radě dostala vládnoucí Strana regionů 185 mandátů, opoziční Baťkyvščina 101, strana UDAR 40, nacionalistická Svoboda 37, komunistická strana 32. Do Rady bylo rovněž zvoleno 43 nezávislých kandidátů a 7 zástupců dalších stran. O osudu zbývajících 5 mandátů má být ještě rozhodnuto v opětovných volbách v 5 jednomandátních okrscích. Ukrajinský parlament sedmého období má zahájit činnost v prosinci.“


Vládu vytvořila Strana regionů společně s komunistickou stranou. Kabinet měl podporu části nezávislých kandidátů.

 

Stav těsně před pučem:

Poslanecký klub Strany regionů čítal 205 členů.

Opozice se mohla spoléhat na 168 poslanců.

Na poslance komunistické strany a další nezávislé většinou však podporující Janukovyčovu vládu zbývá 59 křesel.

 

Pak přišel puč a bití, hrozby samopalem, hrozby násilí na rodinách poslanců, vypálení 500 kanceláří strany regionů, …. a přeběhlíci se množí:

„Během dneška (21.2.) podle agentury Interfax opustilo poslanecký klub Janukovyčovy Strany regionů 28 z původně 205 členů.“

 

Další vyjádření byla ve smyslu „ ... až 30 poslanců ze Strany regionů se přidalo na stranu opozice … za několik posledních dní.“

 

Po těchto "několika dalších dnech" přišlo hlasování parlamentu, kdy pro odvolání Janukovyče z postu prezidenta bylo 328 ze 450 ukrajinských poslanců (ihned naší i většinou vlád světa uznané za demokratické). 

 

Počkat .... to si toho nikdo nevšiml, že ta čísla prostě nesedí?

 

Jak tedy v době hlasování vypadá situace s poslaneckými mandáty?

Strana regionů 205 – 30 přeběhlíků = 185

„Demokratická“ opozice 168 + 30 přebhlíků = 198

Komunisti a ostatní nezávislí 67

 

Předpokládejme na chvilku, že všichni komunisti a ostatní nezávislí (a to i ti z rusky mluvících regionů Ukrajiny) podpořili opozici (o čemž silně pochybuji; komunisti a podpořit avizovanou snahu pučistické vlády o vstup do NATO, zakazovat ruštinu, velebit Banderu, ….).

I při 100% účasti (velmi nepravděpodobné) poslanců opozice, přeběhlíků, komunistů a nezávislých tak je těch poslanců jen 168+30+67 = 265.

Stále nám chybí cca 63 poslanců ze Strany regionů, kteří nepřešli do řad opozice a přesto prý hlasovali pro odvolání svého prezidenta.

 

Taky se ptáte jak je to možné, jak mohli takto hlasovat, když oficiálně se na stranu opozice nepřidali?

 

Po článku (a fotografických důkazech) zveřejněném 25. 3. 2014 v internetovém magazínu protiproud.cz se tato záhada konečně vyjasnila. Zbití poslanci za Stranu regionů byli navíc okradeni o jednu veledůležitou maličkost – hlasovací kartu poslance.