Americký židovský velvyslanec na Ukrajině vychvaluje ukrajinskou neonacistickou stranu
Autor: WertyzReport | Publikováno: 22.03.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Od masakru na letním táboře mládeže Norských sociálních demokratů neonacisty Anderse Breivika nebyl jasnější důkaz o spolupráci mezi sionisty a neonacisty než prohlášení pro-sionistického amerického velvyslance na Ukrajině Geoffreye Pyatta o tom, že neonacistická ukrajinská strana Svoboda „hrála extrémně nápomocnou roli během tří měsíců demonstrací.“

Od masakru na letním táboře mládeže Norských sociálních demokratů neonacisty Anderse Breivika nebyl jasnější důkaz o spolupráci mezi sionisty a neonacisty než prohlášení pro-sionistického amerického velvyslance na Ukrajině Geoffreye Pyatta o tom, že neonacistická ukrajinská strana Svoboda „hrála extrémně nápomocnou roli během tří měsíců demonstrací.“

Pyattovy komentáře se objevily 24.ledna v rozhovoru Wolfem Blitzerem z CNN. Blitzer položil otázku: ..„někteří stoupenci svrženého režimu nazývali protestující nacisty, poukazovali na neonacistické elementy. Jak moc tito ultranacionalisté na Ukrajině právě teď převládají?“

Pyatt odpověděl: „(Lídr strany Svoboda Oleg) Pan Tyahnybok, od kterého očekáváme roli v nové vládě, byl jedním z těch, kteří během posledních měsíců pomohli zničit několik krizových bodů.“

Asistentka amerického ministra zahraničí pro evropské záležitosti Victoria Nulandová, židovka, která si vzala neo-konzervativce Roberta Kagana, v uniklé telefonní konverzaci obsahující slavné „Nasrat na EU“ Pyattovi řekla, že chce, aby se opoziční lídr Arsenij s Tyahnybokem radil „čtyřikrát týdně.“ Tyahnybok byl během demonstrací na Majdanu vyfocen s usmívající Nulandovou a také se senátorem Johnem McCainem.

Tyahnybok, horlivý nacistický sympatizant, řekl, že podporuje Izrael. Na recepci strany Svoboda na počest izraelského velvyslance na Ukrajině řekl: „Respektuji pozici Izraele, který brání zájmy svých občanů.“ Je jasné, že respektuje izraelskou rasistickou politiku směrem Arabům, úplně stejně respektuje cizince na Ukrajině. Tyahnybok řekl, že má blízký vztah k nacionalističtějším stranám v izraelském Knessetu, které zahrnují rasistické strany zastupující izraelské osadníky na Západním břehu.

Mezi dalšími „úspěchy“ Pyatta a Nulandové jsou shození soch Vladimíra Lenina po celé Ukrajině; maršála Michajla Mutuzova, ruského velitele, který bránil Napoleonovy jednotky u městě Brody na západě Ukrajiny, a sochy symbolického ukrajinského vojáka, který zemřel při boji s nacisty.

Členové strany Svoboda a jejich spojenci rozvěsili uvnitř kyjevské radnice symboly SS a vlajky Americké konfederace. Neonacisté označili po Kyjevě a dalších městech své vlastní zóny.

Světový židovský kongres, vrchní hlas sionismu, Ukrajinu požádal, aby stranu Svoboda zakázala, jenže jak vidíme u politik Nulandové a Pyatta, mezinárodní sionismus nemluví stejným hlasem.

tyahnybok-nuland

Tyahnybok upřednostňuje přejmenování několika ukrajinských míst po Stepanu Banderovu, ukrajinském nacionalistovi z druhé světové války, který bojoval na straně německých nacistů se Sovětským svazem. Svoboda žádala zákaz komunistické strany, což není znak demokratických zásad v nové Ukrajině.

Ačkoliv si neo-konzervativci tleskají nad porážkou Ruska a podporují akce podobně smýšlejících fašistů, kteří teď bojují v ulicích Venezuely a Thajska, pád Kyjeva do rukou rozdělené ukrajinské opozice přináší z něčeho špatného něco dobrého. Spolupráce mezi nacisty a sionisty se opět znovu objevila pro oči světového publika.

http://www.waynemadsenreport.com/articles/20140225_1

http://wertyzreport.com