Král Belgie podepsal zákon o eutanazii pro děti – odpůrci předloží Evropskému parlamentu protest
Autor: BKP | Publikováno: 20.03.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Belgický král Filip podepsal kontroverzní zákon, který umožňuje eutanazii pro děti a nezletilé, a to navzdory protestům mezinárodní veřejnosti. Tak se Belgie stala první zemí na světě, kde je eutanazie povolená pro všechny, včetně nezletilých. Nicméně předtím, Mezinárodní nadace Citizen Go shromáždila a předala na adresu belgického krále více než 200 tisíc podpisů z 20 zemí, včetně asi 5000 Belgičanů, kteří jednoznačně vystoupili proti dětské eutanazii.

Belgický král Filip podepsal kontroverzní zákon, který umožňuje eutanazii pro děti a nezletilé, a to navzdory protestům mezinárodní veřejnosti. Tak se Belgie stala první zemí na světě, kde je eutanazie povolená pro všechny, včetně nezletilých. Nicméně předtím, Mezinárodní nadace Citizen Go shromáždila a předala na adresu belgického krále více než 200 tisíc podpisů z 20 zemí, včetně asi 5000 Belgičanů, kteří jednoznačně vystoupili proti dětské eutanazii. V petici se uvádí, že dokument, který byl schválen Parlamentem „je nejhorším zákonem o eutanazii na celém světě“. Mnoho lidí pokládá uzákonění dětské eutanazie za krutou iniciativu.

Podle ředitele CitizenGO, Álvaro Zulueta, tendence legalizace dětské eutanazie se může rozšířit po celé Evropě: „Je pravidlem, že pokud v jedné z evropských zemí vstoupí v platnost nový zákon s ‚nárokem na humánnost‘, ostatní země vezmou tento trend a také ho legalizují. My však nedopustíme, aby se dnešní šílenství šířilo do dalších zemí EU. Doufáme, že se nám podaří přesvědčit poslance o naprosté zbytečnosti tohoto zákona jak v Belgii, tak i v dalších zemích.“

Zdroj: http://rodkom.org/2014/protivniki-detskoj-evtanazii-podadut-peticiyu-v-evroparlament/

http://vkpatriarhat.org.ua