NE Bruselu – Národní demokracie odstartovala kampaň. Kandidátku povede trio Bartoš, Solis, Skácel
Autor: redakce | Publikováno: 16.02.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Politická strana NE Bruselu - Národní demokracie odstartovala tiskovou konferencí kampaň do jarních evropských voleb a představila své kandidáty včetně lídra.

Politická strana NE Bruselu - Národní demokracie odstartovala tiskovou konferencí kampaň do jarních evropských voleb a představila své kandidáty včetně lídra.

Ve volbách do Evropského parlamentu se celoevropsky očekává posílení nacionalistických a euroskeptických stran. V České republice ještě donedávna neměli konzervativně a národovecky cítící voliči své politické zastoupení. Vstříc jim proto vychází nový politický subjekt NE Bruselu - Národní demokracie (ND), který chce kromě nich oslovit vůbec všechny eurokriticky smýšlející voliče, kteří nesouhlasí s členstvím ČR v EU.                                                             

"Chceme se připojit k nacionalisticky orientovaným politickým stranám v zahraničí a rozšířit řady jejich zástupců v Evropském parlamentu ve snaze společně rozložit Evropskou unii. Jsme připraveni mluvit se všemi, ať je to Národní fronta ve Francii, UKIP v Británii, Právo a spravedlnost v Polsku, strana Naše Slovensko či maďarský Jobbik," uvedl předseda strany Adam B. Bartoš.                              

Ten také novináře seznámil s celým pětičlenným vedením strany. Místopředsedou strany je Ladislav Zemánek, dalšími členy předsednictva pak František Červenka, Tomáš Kaláb a Petr Žák.

Postoj ND k evropské integraci je radikální. Strana nechce EU reformovat ani pouze oddalovat přijetí eura, jako jiné politické subjekty. Říká jasné NE Evropské unii a požaduje okamžité vystoupení z tohoto uskupení.

"Naše devízou je, že naše myšlení je dlouhodobě konzistentní a naši lidé se osvědčili v boji proti EU jak před deseti lety, kdy vedli kampaň proti vstupu ČR do EU, tak v uplynulých deseti let, kdy stáli tvrdě na nacionalistických pozicích a Evropskou unii nadále kritizovali," uvedl Bartoš, který je zároveň lídrem kandidátky.

Bartoš posledních osm let působil jako novinář v několika redakcích internetových zpravodajských serverů (Aktualne.cz, iDNES.cz, Prvnizpravy.cz), kde se věnoval především domácí politice. Spoluzaložil několik internetových magazínů (například eurabia.cz, freeglobe.cz a další) hájících konzervativní hodnoty a varujících před nebezpečnými idejemi, které přicházejí právě z Evropské unie.                           

Strana podle jeho slov sestavuje kandidátní listinu jako tým vlastenců a osvědčených bojovníků za českou národní věc. K dnešnímu dni zveřejnila první desítku kandidátů a osobně představila první tři.

Dvojkou na kandidátní listině je Daniel Solis. Vystudoval politologii a mezinárodní právo na Vrije Uiniversiteit Brusel. Věnuje se dlouhodobě problematice mezinárodních konfliktů a barevných revolucí. Někdejší zastupitel Prahy 1 a asistent poslankyně PS PČR působil jako lektor komparativní politologie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, kde nyní vede diplomové a bakalářské práce na téma Sýrie, Kosovo a Malajsie. Věnuje se nezávislé publicistice v oblasti mezinárodní politiky, zahraničních vztahů a konspiračních teorií.                                           

Na třetím místě bude kandidovat Jan Skácel. Jan Skácel je ikona českého nacionalistického hnutí. V současné době předseda Českého hnutí za národní jednotu, s níž ND spolupracuje, je pro mnoho vlastenecky smýšlejících lidí vzorem lásky k vlasti, pevnosti a odhodlanosti. Je to muž výtečných historických znalostí, bývalý politický vězeň, výtečný šachista, bývalý dělník i podnikový právník, rodák z Pardubic, který pochází z podnikatelské rodiny činné v Národně demokratické straně, čímž se stává spojnicí obnovené Národní demokracie s původní stranou Karla Kramáře.                               

Dalšími kandidáty NE Bruselu - Národní demokracie jsou členové předsednictva František Červenka, Ladislav Zemánek, Tomáš Kaláb, a Petr Žák. První desítku doplňují jména písničkáře Tomáše Hameta, předsedy Monarchistického občanského sdružení Davida Hibsche, konzervativního publicisty Michala Kretschmera či podnikatele Radima Lhotáka.                                    

Místopředseda strany Ladislav Zemánek také novináře seznámil s Akčním programem strany pro evropské volby. Ten, i další stranické dokumenty včetně profilů kandidátů, je možné najít na čerstvě spuštěném webu www.nebruselu.cz.                                                            

Předseda strany také novinářům ukázal kopii stanov s razítkem ministerstva vnitra, která potvrzuje, že strana NE Bruselu - Národní demokracie byla řádně zaregistrována už 26. ledna 2014 a odmítl tak spekulace některých novinářů, že jde o stranu, která ještě není státem uznaná.                                      

Pro velký zájem novinářů bylo rozhodnuto o tom, že vedení ND bude pořádat tiskové konference pravidelně obtýden, vždy během pátečního dopoledne.                                                            

František Červenka

člen předsednictva
NE Bruselu - Národní demokracie