Kdo skutečně řídí věci v Americe?
Autor: Jon Rappoport | Publikováno: 11.12.2013 | Rubrika: SVĚTOVLÁDA
Ilustrace
Nechvalně proslulá Trilaterální komise stále existuje. Mnoho lidí se domnívá, že TC, která byla založena Davidem Rockefellerem v roce 1973, je pouhým pozůstatkem starých časů. Zamyslete se nad tím znovu. Patrick Wood, autor knihy Trilaterals over Washington (Trilaterály nad Washingtonem), zdůrazňuje, že v Americe žije pouhých 87 členů Trilaterální komise. Obama nabídl jedenácti z nich místo v rámci své administrativy.

Nechvalně proslulá Trilaterální komise stále existuje. Mnoho lidí se domnívá, že TC, která byla založena Davidem Rockefellerem v roce 1973, je pouhým pozůstatkem starých časů.

 

Zamyslete se nad tím znovu.

 

Patrick Wood, autor knihy Trilaterals over Washington (Trilaterály nad Washingtonem), zdůrazňuje, že v Americe žije pouhých 87 členů Trilaterální komise. Obama nabídl jedenácti z nich místo v rámci své administrativy.

 

Mějte na paměti, že původním stanoveným cílem TC bylo vytvoření „nového mezinárodního ekonomického pořádku.“ S vědomím toho, že je třeba rozbít vajíčka, aby bylo možné připravit omeletu, posuďte sami, jak tito, dále uvedení členové Trilaterální komise, kteří se nacházejí v klíčových pozicích Obamovy administrativy, mohou způsobit v zemi ještě větší chaos; jak mohou vymazat národní hranice a jak mohou instalovat mezinárodní dohody, které začlení naši ekonomiku a naše peníze do širšího, globálního kolektivu: Nového světového řádu.

 

Tim Geithner, ministr financí

 

Paul Volcker, předseda komise pro ekonomické zotavení

 

Dennis Blair, šéf tajných služeb USA

 

Toto vše jsou Trilaterálisté.

 

Během své kandidatury na funkci prezidenta byl Obama pod vedením spoluzakladatele Trilaterální komise, Zbigniewa Brzezinskeho.

 

V Evropě, finančně zpustošené Řecko a Itálie, dosadily do funkcí ministerských předsedů Lucase Papademose a Maria Montiho. Oba dva jsou členy Trilaterály a Monti je bývalým evropským předsedou této komise.

 

Od roku 1973, jak spočítal autor knihy Wood, bylo členy americké Trilaterály osm z deseti šéfů pro obchodní styky USA a šest z osmi prezidentů Světové banky.

 

Zbigniew Brzezinski napsal čtyři roky předtím, než spolu se svým ochráncem, Davidem Rockefellerem, založil Trilaterální komisi: „Národní stát, jako základní jednotka, jejímž prostřednictvím lidé organizují svůj život, přestala být hlavní tvůrčí silou. Mezinárodní banky a nadnárodní korporace konají a plánují v rámci pojmů, jež dalece přesahují politické koncepty národního státu.“

 

Několik dalších členů Trilaterální komise, kteří stojí za povšimnutí: George HW Bush, Bill Clinton, Dick Cheney, Al Gore. První tři pomohli ponořit USA ještě více do dluhu takovým způsobem, že podnítili války v zahraničí a Goreův Cap and Trade (zákon o obchodování s uhlíkovými povolenkami-p.p.) by zničil industriální ekonomiky a zároveň nesmírně zvýšil počet lidí ve třetím světě, kteří nemají přístup k moderním zdrojům energie.

 

Nabízí vám toto nyní vodítko, proč se americká ekonomika nebyla s to uzdravit z Wall Street debaklu v roce 2008, kdy bylo federální nouzové vyplacení (bail out) pouhým předáním (hand out) super bohatým kriminálníkům a proč Obama jednal takovým způsobem, aby se zabránilo ekonomickému zotavení?

 

Bližší pohled na okruh ekonomických poradců Tima Geithnera prozrazuje mrazivý efekt, jaký má Trilaterála: Paul Volker, Alan Greespan, E.Gerald Corrigan (ředitel Goldman Sachs) a Peter G. Peterson (bývalý CEO Lehman Brothers a bývalý předseda Rady pro zahraniční vztahy (CFR)). Všichni tito muži jsou členy Trilaterály.

 

Kolik lišek potřebujete mít ve slepičárně, než si uvědomíte, že trilaterální agendou těchto lidí je kontrola naší ekonomiky?

 

Trilaterální komise nemá zájem na tom, aby se vybudovala americká ekonomika. Chtějí americkou ekonomiku torpédovat jako součást koncové hry, aby mohlo dojít k vytvoření nové mezinárodní měny a k zavedení, de facto, globalistického řízení celé planety.

 

Pokud máte jakékoli pochybnosti o cílech TC, zde je přímá odpověď Davida Rockefellera z jeho Pamětí (Memoirs) z roku 2003.

 

Někteří se dokonce domnívají, že jsme součástí tajné kliky, která pracuje proti těm nejlepším zájmům Spojených států. Označují mě a moji rodinu jako „internacionalisty“ a obviňují nás z toho, že konspirujeme s ostatními lidmi po celém světě, abychom vytvořili více integrovanou politickou a ekonomickou strukturu – jeden svět, chcete-li. Pokud je toto oním obviněním, pak se ke své vině přiznávám a jsem na to hrdý.“

 

Zde je krátký detailní záběr jednoho významného okamžiku z minulé doby. Jedná se o tajemtví za zrcadlem v podobě rozhovoru mezi reportérem Jeremiah Novakem a dvěma členy Trilaterální komise, Karlem Kaiserem a Richardem Cooperem. Toto interview se odehrálo v roce 1978. Rozhovor se týkal toho, kdo přesně, během působení administrativy prezidenta Cartera, formuloval americkou ekonomickou a politickou linii.

 

Bezstarostný a přímočarý přístup Trilaterálistů, Kaisera a Coopera, je udivující. Je to jakoby říkali: „To, co tu nyní odhalujeme, je již veřejná informace. Je příliš pozdě proti tomu cokoli dělat. Vy se to teprve snažíte pochopit, my jsme ale již zvítězili...“

 

NOVAK (reportér): Je pravda, že soukromá, (Triaterální) komise, vedená Henry Owenem z USA, která je tvořena z trilaterálních představitelů USA, VB, Západního Německa, Japonska, Francie a EEC, koordinuje ekonomickou a politickou linii zemí Trilaterály (což zahrnuje rovněž i USA)?

COOPER: Ano, sešli se třikrát.

 

NOVAK: Nicméně, ve své poslední zprávě uvádíte, že by tato komise měla zůstat neformální, protože „formalizovat tuto funkci by se mohlo ukázat být ofenzivní vůči některým členům Trilaterály a rovněž i vůči jiným zemím, které nejsou její součástí?“ Koho se obáváte?

 

KAISER: Mnoho zemí v Evropě by odmítlo dominantní úlohu, kterou hraje Západní Německo na těchto (trilaterálních) setkáních.

 

COOPER: Mnoho lidí stále žije ve světě jednotlivých zemí a tito lidé by odmítli takovouto koordinovanou politickou linii.

 

NOVAK: Ale tato (Trilatrální) komise je pro celou tuto vaši linii esenciální. Jak ji můžete udržet jako tajemství, či se ani nepokusit pro ni získat podporu veřejnosti (pro její rozhodnutí, jakým způsobem členové zemí Trilaterály budou řídit jejich ekonomickou a politickou linii?).

 

COOPER: Já se domnívám, že je úlohou tisku, aby toto bylo zveřejněno.

 

NOVAK: Ano, ale proč prezident Carter nevystoupí na veřejnosti a neřekne americkému lidu, že ekonomická a politická moc (USA) je koordinována prostřednictvím (Trilaterální) komise, která je složena z Henry Owena a šesti dalších lidí? Přeci jen, pokud je politika USA vytvářena na mnohonárodní úrovni, lidé by o tom měli vědět.

 

COOPER: Prezident Carter a ministr zahraničí Vance toto ve svých projevech neustále naznačovali.

KAISER: Pouze se o tom nepsalo.

 

Zdroj: „Trilatiralism: The Trilateral Commission and Elite Planning for World Management“, South End Press, Boston, Pages 192-193. (Trilaterálismus: Trilaterální komise a plány elity jak řídit svět)

Samozřejmě, přestože Kaiser a Cooper tvrdí, že veškerá manipulace, kterou provádí Trilaterální komise, je již na očích veřejnosti, nebylo tomu tak.

 

Toto interview se nedostalo do médií hlavního proudu, což znamená, že bylo ignorováno a ukryto. Z tohoto rozhovoru se nestal skandál na úrovni, řekněme, Watergate, i když jeho podstatou bylo něco mnohem většího rozsahu, než byla tato aféra.

 

Americká ekonomická a politická linie je řízena výborem Trilaterální komise. Tato komise byla založena v roce 1973 jako „neformální diskusní skupina“ Davidem Rockefellerem a jeho pomocníkem Zbigniewem Brzezinskim, který se později stal poradcem pro národní bezpečnost prezidenta Jimmy Cartera.

 

Když Carter zvítezil v prezidentských volbách, jeho pobočník, Hamilton Jordan, prohlásil, že pokud po jeho inauguraci budou nominováni Cy Vance jako ministr zahraničí a Brzezinski jako poradce pro národní bezpečnost, „tak jsme prohráli, budu na svoji funkci rezignovat.“ Prohráli - protože oba dva tito muži byli mocnými členy Trilaterální komise a jejich jmenování do klíčových pozic by signalizovalo kapitulaci Bílého domu vůči této komisi.

 

Jak se Jordan obával, Vance a Brzezinski byli jmenováni do funkcí ministra zahraničí a poradce pro národní bezpečnost. Nicméně Jordan výpověď nepodal a stal se šéfem zaměstnanců v rámci Carterovy administrativy.

 

Nyní si uvědomte to nesmírné propagandistické úsilí, na mnoha úrovních, v uplynulých čtyřiceti letech, aby bylo možné nainstalovat myšlenku, že všechny země a národy jsou jedním jediným kolektivem.

 

Z těchto nejvyšších výšin politické a ekonomické moci měla tato propagandistická operace za cíl připravit populaci planety na to, že je jednou jednolitou masou, která je řízena a ovládána jednou silou. Centrálním motorem této síly je Trilaterální komise.

 

Who Really Runs Things In America? Článek vyšel 11.10. na blogu autora nomorefakenews.com, překlad R. Václav.