Otevřený dopis Ministerstvu životního prostředí ohledně "práškování oblohy"
Autor: Jaroslav Krejčí | Publikováno: 27.12.2010 | Rubrika: KLIMA
Ilustrace
Ještě než se provalila kauza na Ministerstvu životního prostředí, odeslal jsem jim na email v předchozím týdnu otevřený dopis s žádostí o skutečné prošetření jevu „chemtrails“, protože už přibývá i z úst některých odborníků argumentů, že jde o jev skutečný a má fatální vliv na zdraví nás všech...

Ještě než se provalila kauza na Ministerstvu životního prostředí, odeslal jsem jim na email v předchozím týdnu otevřený dopis s žádostí o skutečné prošetření jevu „chemtrails“, protože už přibývá i z úst některých odborníků argumentů, že jde o jev skutečný a má fatální vliv na zdraví nás všech...

Cituji email:

Vážené MŽP,

obracím se na Vás ohledně velmi diskutované problematiky zvané "chemtrails".

Již několik let se na internetu sbírají informace, že dopravní letadla v rámci nějakých utajovaných akcí vypouštějí vysoko do atmosféry látky jako hliník, měď, zinek, barium apod., které mají schopnost odrážet určitou část slunečních paprsků a tak zpomalovat globální oteplování. Spekuluje se i o rozprašování fluoridu sodného, který postupně otravuje malou areu v mozku a tak člověka připravuje o individuální sílu. Myslím, že je hodně na místě podotknout, že tuto teorii zastává mimo jiné známý pilot Evžen Kulič (viz. níže). Já sám se o tuto problematiku částečně zajímám a vzhledem k tomu, že existuje spousta ukazatelů, že jde o jev skutečný, považuji už za nezbytné, aby se vláda nejen ČR touto problematikou zabývala. Pravidelné užívání těchto látek v rámci jakýchkoliv operací totiž může závažně poškozovat zdraví širokého okruhu obyvatel.

JAKÉ JSOU ARGUMENTY?

1) ČHMÚ naměřil v Krušných horách v místě Pramenáč zvýšený obsah hliníku ve sněhu. (
http://www.freeglobe.cz/Articles/284-mohou-za-to-chemtrails-v-krusnych-horach-nalezen-ve-snehu-zvyseny-obsah-hliniku.aspx). Přitom neuvedl možný zdroj tohoto netypického prvku obsaženého ve sněhu.

2) Někteří meteorologové ČHMÚ pro "obhajobu" svých argumentů proti chemtrails nepoužívají vědecké argumenty, nýbrž jen posměšky na adresu zastánců chemtrails. (
http://hledani.gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010020001). Zarážející je, že tento nevědecký blábol ČHMÚ společně s ÚFA AVČR, KMOP MFF UK a ČMeS představují jako společnou tiskovou zprávu!

3) "Kondenzační stopy" porušují pravidla atmosféry. Za předpokladu, že by mělo jít o běžné kondenzační stopy, musely by se tyto stopy v suchém vzduchu při tlakové výši ihned za letadlem rozpouštět. To potvrzuje i ČHMÚ. Byly ovšem zaznamenány četné případy, kdy se nepřirozeně dlouhé čáry za letadly vyskytovaly i za povětrnostních situací, které toto z fyzikálních příčin vylučovaly.

4) Oblačnost mívá často na družicích zvláštní "navlnkovaný" charakter, který v přírodě a za slabého větru nebývá přirozený. (např. tento snímek:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/sat/noaa_avhrr/201012101325_NOAA15/201012101325_NOAA15_CE_RGB124.jpg). To by mohlo svědčit o manipulaci s počasím.

5) Tzv. "geoinženýrství", tedy de facto tajný vědní obor, který se zabývá možnostmi uměle ovládat počasí, má více než padesátiletou historii. Už v 50. letech se objevily v některých zemích první pokusy s počasím. Některé teorie dokonce naznačují, že k prvním pokusům mohlo dojít už v začátcích 20. století. V 70. letech 20. století (konkrétně roku 1978) byla podepsána mezinárodní smlouva, která zakazovala použití zbraní umělé modifikace počasí. (Což jasně dokládá, že vlády světa o schopnostech člověka zasahovat do počasí věděly už před více než 30 lety a považovaly ji za určitou hrozbu.) Tato smlouva však dnes již neplatí. V 80. letech navíc na půdě ČSSR podle samotného ČHMÚ byly prováděny výzkumy s meteorologickým radarem na Slovensku (
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/existuji-materialy-o-upravach-pocasi-urady-mlci/). Vzhledem k bohaté historii geoinženýrství pochybuji, že by dnes nebylo možné umělou modifikaci počasí provádět na globální úrovni. Zároveň považuji za skandální, že o tomto vědeckém oboru není seznámena široká veřejnost.

6) Odpůrci teorie chemtrails argumentují, že dopravní letadla Boeing jsou technicky nevyužitelná k jakýmkoliv plošným "postřikům", protože to nedovoluje konstrukce letadla. Nedávné využití Boeingu při požáru v Izraeli, kde letadlo chrlilo destitisíce litrů vody na určená místa, však dokázalo, že letadlo k účelu postřiku lze snadno přestavit a využít. (
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/lesni-pozary-v-izraeli-pry-temer-pod-kontrolou/565632)

7) Internet je plný videí a obrázků, která zachycují netypické chování čar za letadly. Stopy například místo aby se rozpouštěly, vytváří postupně jednolitou šedavou oblačnost a vytvářejí velmi podivné formace. (zcela náhodně např. video
http://www.youtube.com/watch?v=H88ncgQoRs0)

8) Uznávaný pilot Evžen Kulič poskytl pro server prvnizpravy.cz vyjádření, kde otevřeně přiznává, že je zastáncem teorie chemtrails. Zároveň dodává, že v USA nechal provést testy vzduchu, které prokázaly, že se v něm nachází fluorid sodný. To podle Kuliče má flouorid sloužit k postupné otravě malé arey v mozku každého člověka, který je nucen fluorid dýchat a s pitnou vodou, kde je fluorid přidáván pod záminkou ochrany proti zubům, polykat. Studie však prokazují, že fluorid sodný a hliník, které se objevují ve vzduchu velmi pravděpodobně důsledkem rozprašování letadly, mají na zdraví člověka velmi negativní vliv (
http://www.freeglobe.cz/Articles/292-nove-poznatky-o-toxickych-ucincich-fluoru-a-hliniku.aspx). Článek, kde se k chemtrails vyjadřuje Evžen Kulič, zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/chemtrails--ptame-se-za-vas44-co-je-na-tom-pravdy/

9) Předpoklady větší části zastánců teorie chemtrails je, že chemtrails je tajná operace NATO. Protože nejen přes ČR mohou letadla na základě smlouvy Open Skies Treaty přelétat v podstatě bez povolení, dává vláda ČR USA volnou ruku k využití jejich možných tajných zbraní proti změnám klimatu, aniž by to musela vědět.

10) Zatímco většina populace nemá o chemtrails tuchu a pokud ano, této teorii se vysmívá, v amerických školách se o umělých čarách za letadly, které brání intenzivnímu slunečnímu záření, mluví jako o samozřejmosti (viz. článek na prvnizpravy.cz "Chemtrails. Ptáme se za vás, co je na tom pravdy ")

11) Vzhledem k tomu, že látky, které jsou rozprašovány, nejsou přírodního původu, škodí na zdraví lidem i přírodě. Záhadné netopýří plísně a masivní úbytek včelstev se objevuje takřka paralelně od doby, kdy podle zastánců chemtrails došlo k významnému nárůstu jevu chemtrails.

12) Zastánci chemtrails včetně mě tvrdí, že dýchání těchto látek z ovzduší může u lidí vyvolávat dráždivý kašel, pálení v krku, bolesti hlavy, různé alergické příznaky a další symptomy. Já a lidé v mém okruhu přitom skutečně mají problémy především s častým pálením v krku a trápí je záhadný dráždivý kašel, který nemá nic společného s nachlazením. Podotýkám, že podezřele vysoká koncentrace hliníku ve sněhu byla detekována i v Krušných horách institucí ČHMÚ.

Pro zajímavost přidávám ještě reakci jednoho z čtenářů magazínu Flymag.cz, který reagoval na již výše zmíněný nevědecký článek meteorologa RNDr. Petra Dvořáka "Chemtrails - stále opakovaná pitomost":


"„Vážený pane Dvořáku, RNDr: Váš článek je taková ubohost, že jsem něco podobného dlouho neviděl. Je jasné, na čí jste straně. Člověk ani nemusí být meteorolog, aby viděl, co se děje na nebi. Vy nevidíte najednou stovky čar na obloze, kde běžně proletí sotva 20 letadel denně? Nevidíte, že ty čary nemizí, ale roztahují se do celistvé kovově šedé vrstvy? Nevidíte obrovskou narůžovělou koronu kolem Slunce a Měsíce? Nevidíte, že je tři čtvrtě roku celé dny tma, jako v 6 večer? Nevidíte, že prší z mlhy, kterou to s sebou nespláchne, ale přetrvává několik dní? Nevidíte, že prší, když je vysoký tlak a nevíte, že vždy tomu bylo naopak? Nevidíte, že po několikadenním dešti se mlha rozplyne a je o 15 stupňů tepleji? Normálně se po dešti ochladilo a pár hodin trvalo, než se zase oteplilo. Nevíte, že ČR po vstupu do NATO podepsala Open Skies Treaty a nevíte, že to znamená, že letadla CIA a NATO mohou létat přes naše území bez ohlášení? Nevidíte, že i když je jasno, obloha není blankytně modrá, ale hliníková a nevidíte prazvláštní kousky duhy s obráceným spektrem? Nevidíte, že oblačnost se tvoří jakoby z ničeho na jednom místě a je tam udržována? Nevidíte satelitní snímky družic NOAA, MODIS a MIRAVI plné chemtrails, ikdyž se je snažíte retušovat, poškozovat a odstraňovat? Nevidíte, že lidé jsou unavení, neschopni přemýšlet, teče jim neustále z nosu, kašlou a nevědí proč? Nevidíte, že jsou na obloze mraky, které nejsou přirozené? Jsou jako gelové kapsy ze kterých neprší, přestože jsou plné vody. Nevidíte mapy bleskových aktivit a nevíte, že v přírodě je nemožné, aby byly blesky stovky až tisíce kilometrů v přesných řadách? Nevíte, co je HAARP a EISCAT? Nevíte, jak promocí ELF vln mohou ovlivňovat počasí? Nevidíte během pár minut oblohu jemně rozvlnkovanou po celé Evropě a není to orografická oblačnost? Nevíte, že poslední roky zažíváme povodně, kdy náhle na jedno místo spadnou tuny vody během pár minut a myslíte si, že je to normální a přirozený jev?

Nechtěli jsme do EU, popíráme Globální blábol o oteplování a nedovolili jsme USA postavit radar v Brdech. Možná to máme zato. Možná je v tom BASF a Monsanto a jejich jedovaté, geneticky zmutované plodiny, kterými nás chtějí zamořit. Možná je v tom něco šílenějšího. Kdo ví? Ale co vím já je, že meteorolog, který nemá hlavu jen jako špunt na krku proti dešti, si musí být geoengineeringu vědom a napíše-li takový článek, jaký jste tu napsal vy, je součástí celého toho svinstva a propagandy. Je mi z vás smutno."


Protože mezi lidmi koluje již naprosto nepřeberné množství pádných argumentů a indicií, že chemtrails skutečně existují, požaduji jako občan ČR, jehož zdraví může být v potenciálním ohrožení, důkladné prošetření této problematiky vládou ČR. Látky údajně využívané v rámci tajné operace chemtrails mohou mít katastrofální dopad jak na zdraví všech zastižených lidí, tak i zvířat a rostlin, a to všechno na úkor schopnosti rádoby inteligentního člověka ovládat počasí nebo manipulovat davy.

Moje matka a sestra už opravdu nechce každou noc i den kašlat bez zjevné příčiny, stejně jako já už mám dost častého nepříjemného pálení krčních i nosních mandlí, rovněž bez patrné příčiny. Jsem ostře proti jakýmkoliv pokusům na počasí i lidech, které se tajně provádí, velmi mne pobuřují tyto snahy a odmítám kvůli tomu nést případné zdravotní následky po celý život a vidět, jak pravidelné rozprašování těchto látek mají neblahý vliv souhrnně na životní prostředí jako takové. Mělo by odzvonit těm, kteří jen soustavně zesměšňují zastánce teorie chemtrails vědeckými institucemi a rádoby chytráky, kteří opomíjí všechna fakta a souvislosti, které o existenci chemtrails jasně svědčí a ze zastánců chemtrails dělají neoprávněně blbce. Dokud se tu neobjeví prostor pro skutečný dialog, můžete si všechna svá tvrzení o nesmyslnosti chemtrails, stejně jako tvrzení ostatních institucí jako např. Úřadu pro civilní letectví nebo ČHMÚ, které rozesíláte ptajícím se lidem, strčit za klobouk.

Věřím, že se touto problematikou už začnete v brzké době patřičně zabývat.

S nechutným pálením v krku a s pozdravem
Jaroslav Krejčí

 

***


Protože MŽP ani po týdnu po odeslání emailu neodpovědělo, rozhodl jsem se zaslat jim další email s připomenutím:
 

Vážené MŽP,

je tomu týden, co jsem Vám poslal email s přesmětem "Žádost o prošetření". Jde o problematiku chemtrails, kterou jsem ve svém dopise rozebral. Prosím o odpověď.

S pozdravem
Jaroslav Krejčí

***

Už mi dochází trpělivost, protože na Štědrý den tomu bude zase týden, co jsem výše uvedený email odeslal a pořád nic. Tak jsem to 21. prosince zkusil znovu, a tentokrát jsem napsal na Oddělení výzkumu a vývoje panu Karlu Buštovi. Cituji:

Dobrý den, Vážený pane Bušto.

Bude tomu brzy dva týdny, co jsem Vašemu kolegovi z Kanceláře ministra, panu Václavu Plankovi, odeslal následující email, a přestože jsem jej posléze žádal o odpověď, stále neodpověděl. Proto tento email posílám také Vám, neboť odpověď vyžaduji.

Tedy, cituji vzkaz, který jsem poslal Vašemu zmíněnému kolegovi:

(Následuje citace prvního emailu.)

A 23.12. jsem se konečně dočkal odpovědi z Oddělení výzkumu a vývoje od p. Bušty. Odpověď byla poměrně vstřícná, ale že by vysvětlovala a vyvracela moje argumenty v tom prvním, základním emailu, to říci nemohu:

Vážený pane Krejčí,

děkuji za důvěru, s níž jste se obrátil na naši instituci a  oceňuji Váš upřímný zájem o problematiku kvality ovzduší, která je jedním z faktorů ovlivňujících zdraví lidí.  MŽP v uplynulých letech podpořilo řadu projektů zaměřených na kvalitu atmosféry a faktory, které ji ovlivňují. I když o existenci úvah a teorií, které zmiňujete ve svém sdělení, víme, v rámci působnosti oddělení výzkumu a vývoje jsme se  podobnou problematikou nezabývali. Zdravotní dopady znečištěného ovzduší podrobně zkoumal  např. kolektiv MUDr. Radima Šráma, DrSc. z Ústavu experimentální medicíny AV ČR, v.v.i., který svoje výsledky rozsáhle publikoval. Závěry těchto výzkumů můžete nalézt jak v odborných časopisech (např. Ochrana ovzduší), tak ve výzkumných zprávách uložených v knihovně MŽP. Tam byste pravděpodobně mohl nalézt i odpověď na původ řady zdravotních potíží, které trápí Vás a Vaše rodinné příslušníky.
Problematika ochrany ovzduší jako taková patří na MŽP do kompetence odboru ochrany ovzduší (ředitel Ing. Kužel), ochrana klimatu pak přísluší odboru změny klimatu (ředitel Ing. Zámyslický).

S pozdravem a přáním příjemných vánočních svátků

Karel Bušta
odd. výzkumu a vývoje
MŽP

***

Byl jsem odkázaný na jiné oddělení MŽP, tak to zkusím ještě tam. Další korespondenci pak pošlu v pokračování redaktorovi Freeglobe ke zveřejnění.