Jeho páteční telefonát s redaktorem domácího zpravodajství rozebírat nebudu. Snad bych jen dal důraz na jeho kádrovací tón při zjišťování jména odpovědného šéfa, který dle Babišovy bleskové interpretace zakázal chudákovi pravdomluvnému redaktorovi napsat reportáž z tiskovky Babišovy politické strany ANO a dále je výživné temně výhružné: "No voni ještě nevědí s kým mají tu čest."

Záznam Babišova telefonátu najdete například zde http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/babis-sliboval-ze-se-novinarum-z-mafry-nebude-plest-do-prace-vydrzelo-mu-to-par-hodin--1230075

O panu Babišovi už jsem psal (http://moucka.blog.idnes.cz/c/327723/Polemika-Ne-pane-Tomane-Babise-radeji-ne.html ) v souvislosti s obavou z nebezpečí plynoucího z jeho politického angažmá, protože je omylem se domnívat, že by bohatý člověk nebyl korumpovatelný. Největší příjemce dotací ze státního rozpočtu jako Babiš, by v silné politické pozici určitě zneužil svého vlivu a dělal by vše proto, aby dotace a další legislativa byly jeho podnikání co nejnakloněnější. Přímý i nepřímý vliv oligarchů dovedl kapitalistickou společnost tam, kde je dnes: ve stavu mediální korpokracie neboli vlády korporací skrze mediální propagandu, což je měkká forma fašismu. Babiš má ekonomickou moc, nyní si zajistil mediální krytí a vzápětí předvedl, že svá vlastnická práva nebude váhat použít. Upřímnosti jeho následných omluv snad nikdo soudný neuvěří. Až si pojistí svůj majetek pozvolnými personálními změnami, jediným rozdílem bude, že jeho vliv na zpravodajství nebude tak buranský, jak nám v pátek předvedl.

Mějme proto při nejbližších volbách na paměti, že svěření politického mandátu tomuto člověku a jeho straně, by bylo velmi nebezpečným krokem pro zbytečky naší demokracie a potenciálně zhoubným faktorem pro náš již tak těžce zkoušený státní rozpočet.

http://moucka.blog.idnes.cz

 

čtěte také:

Andrej Babiš koupí prodělečné Mafry vyvolal paniku v mediálním mainstreamu. Dodejme, že oprávněnou. A to hned z několika důvodů

Andrej Babiš jde do politiky z jediného důvodu. Ztratil vliv na rozdělování peněz

Glosy FreeGlobe.cz (29) Všechno je jinak. Babiš koupil MAFRU. Bude veselo