Angelino, styď se!
Autor: Lucie Zaoralová | Publikováno: 03.06.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace
Světová média mají zase na dlouhou dobu o kom psát. Plastická chirurgie se může radovat a celá tato reklamní kampaň herečky Angeliny Jolie profituje z utrpení žen postižených rakovinou.

Světová média mají zase na dlouhou dobu o kom psát. Plastická chirurgie se může radovat a celá tato reklamní kampaň herečky Angeliny Jolie profituje z utrpení žen postižených rakovinou.

„Rozhodla jsem se být proaktivní a minimalizovat riziko, co nejvíc to jde. Rozhodla jsem se pro preventivní dvojitou mastektomii. Začala jsem s prsy, protože riziko onemocnění rakovinou prsu je mnohem vyšší a operace je složitější,“ uvedla Jolie. (Novinky.cz)

Angelinu Jolie stále pohání myšlenka, že díky svému sebezmrzačení pomohla miliardě žen, které trpí rakovinou prsu. Omyl, Angelino, propadla jsi pouze rakovinovému průmyslu!

Rakovina, která se v těle objeví, se nezaměřuje pouze na konkrétní část těla. Jestliže je v našem těle vyhovující prostředí (nezdravá výživa, chemikálie apod.), rakovina se bude rozvíjet tam. Je absurdní si nechat odstranit orgán, kde se nejčastěji rakovinotvorné buňky vyskytují.

Gen BRCA1, který putuje v těle Angeliny, putuje také v milionech dalších žen, u kterých se rakovina ani neprojeví, jestliže vedou zdravý životní styl. Místo toho, aby se A. Jolie snažila změnit svůj životní styl, raději si nechá uříznout svá prsa - pozitivní vidina pro OPRAVDU nemocné ženy!

Zajímalo by mne, jak by Angelina pokračovala se svou kampaní, kdyby se v jejím těle rozšířila rakovina na jiná místa. Co potom? Angelina bez mozku?

Většina médií nazývá Angelinin krok jako hrdinství. Já si tedy představuji hrdinství jinak, než si uříznout zdravá prsa. V tomto případě se dá potrat nazvat také hrdinství: raději aby se dítě nenarodilo, než aby se u něj rozvinul nádor, ne?

Běhá mi mráz po zádech z tohoto marketingového humbuku, který nutí lidi mrzačit svá těla. Je to hanebnost, když i odborní lékaři k tomuto tématu mlčí a nesnaží se tento čin odsoudit. Tohle se naprosto vymyká zdravému rozumu.

Nemusíme být žádní odborní lékaři, abychom věděli, že uříznout si z těla orgán, který je naprosto zdravý, je absurdní! A chlubit se tím, je podlý čin.

„Píšu o tom, protože doufám, že další ženy můžou z mé zkušenosti čerpat,“ vysvětlila Jolie. Čerpat z čeho?  To rovnou mohou kampaně proti rakovině vytvořit nějaké líbivé motto: “Díky uříznutí prsou vyhrajete boj s rakovinou!“ Angelina je hodně naivní dáma, ale co, už ji dlouho nebylo slyšet, nikoho nového neadoptovala, tak proč ne?

Tímto chci hlavně apelovat na ženy, které se rozhodnou pro tento krok – miliony lidí vyhrály boj s rakovinou jinými způsoby, bojujte tak jako bojovali ostatní. Je to složitá cesta, ale v konečné fázi jste vyhráli vy, vy jste hrdinové. Ne Angelina Jolie. Nenechte se zmrzačit a zmanipulovat.

čtěte také:

Mozart a svobodné zednářství

Budeme mít v nejbližší budoucnosti právo dýchat?