Reakce čtenáře na článek o Světlonošovi a ČNB: Samozřejmě, že jde o Lucifera
Autor: redakce | Publikováno: 20.05.2013 | Rubrika: NÁZORY ČTENÁŘŮ
Ilustrace
Korunovaný muž s pochodní byl takto myšlen už od počátku, nejde o mediální manipulaci. Nehleďte na jména, která jsou v obecném povědomí, dívejte se nezaujatě a uvidíte skutečnost takovou, jaká je. Nejskrytější věci jsou všem na očích.

Vážený pane Bartoši, dovolte mi, prosím, okrást Vás o několik minut Vašeho času svou reakcí na Váš článek „Kdo je maskot České národní banky? Lucifer“, publikováno: 17.5.2013 v rubrice „za oponou“.  

Pane Bartoši, potřebujete opravdu u jména „Antonín Popp“ blikající nápis „JSEM ZEDNÁŘ“? Stačí se podívat na výběr jeho prací: „Císař Rudolf II. v kruhu svých umělců a vědců, Svornost a Ušlechtilost, Věda a Práce, busta filozofa a matematika Bernarda Bolzana (sic!). Co chcete víc?

Samozřejmě, že socha představuje Lucifera se světelnou korunou, co jiného by to bylo? Lucifer svým světlem ukazuje českému lvu cestu. Copak to není dost zřetelné? Copak se to celou dobu neděje, není celá historie Čech toho důkazem? Je jedno, pro kterou banku to bylo určeno, vždy je to jen „TA BANKA“, Luciferův roh hojnosti, ze kterého sype bohatství stvořené z ničeho pro své věrné.

Korunovaný muž s pochodní byl takto myšlen už od počátku, nejde o mediální manipulaci. Nehleďte na jména, která jsou v obecném povědomí, dívejte se nezaujatě a uvidíte skutečnost takovou, jaká je. Nejskrytější věci jsou všem na očích.

Myslíte si, že „Socha Svobody“ je něco jiného? Myslíte, že Fréderic Bartholdi nebyl zednář? Že socha s tváří pařížské prostitutky představuje pohanskou bohyni svobody Libertas? Vše je to klam. V nejlepším případě představovala v antice socha ženy s pochodní vždy měsíční bohyni Hekaté, mj. paní všech kouzel, a pochodeň byla jejím poznávacím znamením. Ovšem ani toto neplatí. Nedejte se oklamat tím, že postava má ženská prsa. Stačí se podívat na jakékoliv zobrazení Lucifera, Éliphasem Lévim počínaje a většinou tarotových karet konče. Lucifer má v esoterních zobrazeních vždy ženská prsa.  

Krásná tvář není tváří ženy, je to krása „nejkrásnějšího z andělů“, kterým byl před svým pádem. Pokud někdo vítá návštěvníky „Nového Světa“, pak je to jeho pán. On skutečně po svém pádu stvořil „Nový Svět“ Bohu navzdory. Ono „Novus Ordo Seclorum“ lze chápat i přeneseně jako „Řád Nového Světa“.

Navíc je svoboda a Svoboda. Luciferova svoboda je vzpourou proti řádu, Svoboda Spasitelova je ve vykoupení.

Je to velmi obsáhlé téma, které by si zasloužilo větší prostor, jinak zákonitě může dojít k nepochopení, omlouvám se tedy za stručnost.

Je dobře, že se studiu symboliky věnujete, je klíčem k mnoha věcem, většinou těm základním. K tomu vám přeji hodně zdaru.

Váš

33 (tedy držitel onoho „neblahého“ 33. stupně)

čtěte také:

Glosy FreeGlobe (24) Kdo je maskot České národní banky? Lucifer

Slobodomurárstvo. Nešťastie našej doby (3) Slobodomurárstvo a satanizmus