New World Order v praxi (I.) Facebook, precrime a blokování blogerů
Autor: RAdo Skydancer | Publikováno: 30.11.2010 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace
O Novém světovém řádu jsme už psali. Jak ho ale poznáme v praxi? A co vlastně Nový světový řád znamená? Jak se jeho agenda dotýká jednoho každého z nás? Kolega vystupující pod jménem "RAdo Skydancer" už agendu NWO monitoruje několik let. Freeglobe vám přináší nový seriál z jeho dílny - dnes na téma špiclování, státního slídění a narušení našeho soukromí.

O Novém světovém řádu jsme už psali. Jak ho ale poznáme v praxi? A co vlastně Nový světový řád znamená? Jak se jeho agenda dotýká jednoho každého z nás? Kolega vystupující pod jménem "RAdo Skydancer" už agendu NWO monitoruje několik let. Freeglobe vám přináší nový seriál z jeho dílny - dnes na téma špiclování, státního slídění a narušení našeho soukromí.

***

Facebook se pokouší o další zpřesňování databází svých uživatelů: pomocí nových algoritmů a činnosti samotných členů sociální komunity nyní požaduje dobrovolné zadávání identifikačních informací o lidech, kteří jsou zobrazeni na fotografiích, které si sami dobrovolně nahráli na své profily. V praxi se tak ověřují nové technologické postupy při identifikaci jednotlivých uživatelů Facebooku nebo také samozřejmě jiných osob. Metody rozpoznávání občanů na fotografiích jsou posléze plánovány k využití v rámci marketingových aktivit nebo pro účely bezpečnostních služeb. Facebook navíc také již rozšířil systém detekce polohy každého svého uživatele. Děje se tak zatím ve vybraných zemích a především skrze osoby, které se přihlašují na Facebook pomocí mobilních zařízení. Již nyní jsou jim automaticky nabízeny reklamní služby přímo z lokality, kde se právě nalézají a nebo jim Facebook ukazuje polohu jejich přátel. (http://www.businessweek.com/news/2010-08-19/facebook-unveils-service-that-lets-users-share-their-locations.html; http://www.ct24.cz/media/99085-facebook-spousti-places-vsichni-budou-vedet-kde-prave-jste/)

Z Facebooku však také unikla osobní data více než 100 miliónů uživatelů. (http://www.novinky.cz/internet-a-pc/207240-facebooku-unikla-data-vice-nez-100-milionu-uzivatelu-jsou-volne-ke-stazeni.html)

Na veřejnost se dostala znepokojující zpráva o populárních IPhonech. Mohou být totiž zneužity - podobně jako každý mobilní telefon - ke kompletnímu monitoringu osoby, která je používá. Americká policie již běžně aplikuje při své práci metodu, která umožňuje např. zjistit na základě automatických snímků displeje IPhonu a zálohování každého napsaného písmenka v paměti přístroje: zda daná osoba mluví pravdu o některých skutečnostech důležitých pro vyšetřování. Pokud totiž majitel IPhonu ukončuje na svém zařízení nějakou aplikaci, IPhone automaticky uloží snímek celého displeje i všech posledních činností uživatele do své paměti včetně GPS souřadnic.

Na pořadu dne je opět PRECRIME. Pomocí nejmodernějších technologií jsou již schopny americké bezpečnostní služby určit předpokládané chování daného člověka podle jeho dřívější činnosti a mj. faktory také díky monitoringu jeho chování na internetu. K tomu je nutné vytvořit rozsáhlé státní nebo soukromé databáze informací (Facebook, Google, Twitter aj.) a ty pak spolu propojit nejlépe díky dobrovolnému sdílení dat a kontaktů ze strany samotných uživatelů internetu. V praxi to ovšem znamená, že by mohl být v budoucnu postihován každý člověk již za něco, co ve skutečnosti nespáchal, nýbrž co pouze vyhodnotil daný počítač jakožto potenciálně nebezpečné chování. Metody PRECRIME jsou např. již využívány ve městě Washington, Baltimore nebo v Philadelphii. V minulosti se snažila prosadit postihování lidí ze zákona v rámci PRECRIME britská vláda. Před soudem se tak měli ocitnout nevinní lidé, kteří ještě nic nespáchali.

Policie z kanadského Toronta již dnes běžně automaticky vyhodnocuje digitální fotografie a videozáznamy z bezpečnostních kamer a identifikuje takto podezřelé osoby za pomoci výkonných počítačů, sdílených databází státní správy aj. vysoce inteligentních nástrojů (Source: http://www.torontosun.com/news/torontoandgta/2010/07/07/14636876.html.)

Na podobném systému pracuje také Evropská unie včetně špičkových českých pracovišť. Jde mj. o tzv. výzkumný projekt INDECT (Intelligent Information System Supporting Observation, Searching and Detection for Security of Citizens in Urban Environment - „Inteligentní informační systém s podporou sledování, vyhledávání a rozpoznávání pro bezpečnost občanů v městském prostředí“). Čeští prestižní vědci se tedy bohužel podílejí na činnosti agendy NWO.

Americké úřady podléhající Obamově administrativě zastavily svévolně v červenci 2010 provoz serverů Blogetery.com, čímž zablokovaly 73.000 svobodných blogů. To vše pro údajné porušování autorských práv.

Izrael vyvinul speciální software, který vyhledává bloggery pod vlivem deprese z důvodů údajné nebezpečnosti těchto osob pro národní a obecnou bezpečnost. (Source: http://www.haaretz.com/print-edition/news/israeli-team-develops-software-to-spot-depressed-bloggers-1.297340.)

Evropská unie bude poskytovat Obamově administrativě údaje o bankovních transakcích svých občanů - údajně pouze na základě podezření z napojení na teroristické oddíly. (Source: http://www.ct24.cz/svet/95249-unie-bude-kvuli-terorismu-poskytovat-usa-bankovni-data/; http://www.ct24.cz/svet/95061-klicovy-vybor-ep-schvalil-dohodu-s-usa-o-vymene-bankovnich-dat/.)

Ve Skotsku bude moci policie vytvářet DNA- a jiné biometrické databáze malých dětí již od osmi let věku, ovšem zatím pod podmínkou, že se dopustily násilí. V budoucnu lze očekávat další rozšíření policejních pravomocí získávat biometrické údaje také o naprosto nevinných lidech. (Source: http://www.infowars.com/scotland-allows-collection-of-children’s-dna/.)

Země Evropské unie (Anglie, Nizozemsko) spustily nový systém monitorování svých občanů, který detekuje z řeči a zvukových výrazů potenciálně nebezpečné chování. Občan je tak již v ulicích nejen monitorován kamerami a snímán nejrůznějšími detektory, ale nyní již je také nahrávána a vyhodnocována jeho konverzace.

Evropský soud pro lidská práva se sídlem ve Štrasburku zamítl s definitivní platností pokusy britské vlády o zneužívání protiteroristických zákonů vůči nevinným lidem. Britská policie tak již nesmi bezdůvodně zastavovat a prohledávat žádného člověka. (Source: http://www.infowars.com/european-court-of-human-rights-rules-police-terror-stops-illegal/.)

Australská vláda chce přikázat všem uživatelům internetu na svém území, aby používali pouze státem schválený antivirus a firewall. Pokud se tomu budou uživatelé internetu bránit, budou odpojeni od sítě. (Source: http://www.infowars.com/australian-government-to-force-internet-users-to-install-state-approved-software/.)

sestavil: RAdo Skydancer - http://skydancer.sweb.cz/