Příští americký prezident (možný) hovoří kvalitně rusky a lámanou angličtinou
Autor: odjinud | Publikováno: 23.01.2013 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Umí si někdo představit, že by Bush nebo Obama hovořil plynně rusky a anglicky nesrozumitelně? Že by neznal ani pravopis? Že by Merkelová hovořila plynně svahilsky, ale lámanou, nesrozumitelnou němčinou? Nebo dokonce že by pořádně neznal vlastní řeč premiér Velké Británie? Jestliže ten, kdo musí přímo ze zákona dbát, aby děti uměly kvalitně psát, aby ovládaly kvalitně jazyk český – mateřský a k tomu kvalitně ještě další jazyky, neboli ředitel české kvalitní školy, musí svým dětem najednou oficiálně oznámit, že oni musí, ale pan prezident ne, je přímo tristní!

Špína a podpásové údery, jaké se snesly na Václava Klause mladšího od pochybných fanatických redaktorů už nelze nechat bez povšimnutí!

Umí si někdo představit, že by Bush nebo Obama hovořil plynně rusky a anglicky nesrozumitelně? Že by neznal ani pravopis? Že by Merkelová hovořila plynně svahilsky, ale lámanou, nesrozumitelnou němčinou? Nebo dokonce že by pořádně neznal vlastní řeč premiér Velké Británie?

Jestliže ten, kdo musí přímo ze zákona dbát, aby děti uměly kvalitně psát, aby ovládaly kvalitně jazyk český – mateřský a k tomu kvalitně ještě další jazyky, neboli ředitel české kvalitní školy, musí svým dětem najednou oficiálně oznámit, že oni musí, ale pan prezident ne, je přímo tristní!

Jak je možné, že slepí a fanatičtí zastánci všeho, co je západní navždy a nikdy jinak, nepřebírají vše, ale jenom to, co se jim hodí? Skutečně nevidí, jaký je to problém v Belgii, kde úřední jazyk je zmatečný a jedna strana nechce ustoupit druhé, přestože je to v sídle nejsvatější a nejsvěcenější zářné elity – Bruselu? Zvrhlost, jakou se pustila část fanatických novinářů do potomka prezidenta Klause za jeho jednoznačný postoj jako učitele a ředitele školy je neuvěřitelná! To, že neumí zpívat, nikdo knížeti švýcarskému nezazlívá. Ale ano, stejně jako ředitel školy i nejenom já ostře kritizujeme, že do finále souboje na českého prezidenta byl protlačen člověk, který se nikdy netajil tím, že víc než Čechem je Europanem, (což každý pochopí, že je to něco jiného než Evropan, protože tím jsme všichni) a hovoří jenom lámanou češtinou. A bylo by vtipné, kdyby tento prezident 1.září nastoupil před školáky a řekl: „Učte se kvalitně mateřskou řeč“ stylem – „Ufte se falitně matefkou fec“.... Ale jakou, pane kníže? A s manželkou, učící se slabiky „máma má mísu“...

Zajisté by to byl příklad z Pražského hradu následováníhodný...

Aby bylo jasno: Zeman, keynesiánec, který napumpoval do ekonomiky peníze na dluh a tvrdil, že vyvedl zemi z krize, dal vzorný příklad Grossovi, Špidlovi a Sobotkovi k šílenému zadlužování a  které se bohužel nezastavilo dodnes, mě naprosto nenadchl. Jenomže v garnituře druhé ligy dvou pofiderních vítězů jsem si jist, že Zeman na postu prezidenta nemá v pravomoci  zadlužování naší země a vůči Evropě nebude servilní, nebo dokonce lokajní, zatímco Schwarzenberg je přímo ukázkou zastání českého – nečeského – kdo není eurohujer, jako by nebyl...

Takže při pohledu na Němce, Rakušana, Američana či Rusa stojícího při hymně a držícího se za srdce čelem otočeným k rodné vlasti, mě děsí názor budoucího českého prezidenta, že kdo se hlásí k češství, je národovec, tudíž nacionalista z předminulého století a dnes už má znít jenom eurohymna  s europskou vlajkou na Pražském hradě  a lámanou češtinou vzdálené brumlání 'ktéé tomof muj, ktééé tomof muj'".

Na Pražském hradě má být český prezident pod českou vlajkou, nikoliv europský pod europskou vlajkou s náležitou servilitou a lokajstvím!

http://www.paratdnes.cz