Evropou se šíří Merkel Lego. Děti asi nečeká hezká budoucnost (+ foto)
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 01.09.2017 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Marekel Lego, tak Němci pojmenovali betonové zátarasy, které se hromadně objevují v ulicích jejich měst. Města západní Evropy se ohrazují a barikádují v obavách z teroristických útoků.

Marekel Lego, tak Němci pojmenovali betonové zátarasy, které se hromadně objevují v ulicích jejich měst. Města západní Evropy se ohrazují a barikádují v obavách z teroristických útoků.

Jako první se začala ohrazovat Paříž, kde byly před více než rokem rozestavěny kolem Eiffelovy věže rozestavěny ploty. Nyní po útocích ve Španělsku, kdy teroristé zabili šestnáct lidí, se začínají barikádovat další evropská města.

Vedení Kolína nad Rýnem rozhodlo o ohrazení betonovými kvádry slavné katedrály, která je symbolem města. Stalo se tak poté, co se zjistilo, že islámští teroristé plánovali útoky ve větším rozsahu, mj. chtěli vyhodit do vzduchu nejslavnější kostel v Barceloně Sagrada Familia.

Tento týden se rozhodl v ulicích rozmístit betonové zátarasy také nizozemský Rotterdam, kde vedení města spolu s policií už několik měsíců předem vytipovávalo „citlivé body“ města. Betonové kvádry mají zabránit vjezdu aut do těchto míst.

V Německu se také šíří betonové kvádry, kterým místní obyvatelé začali výstižně říkat Merkel Lego.

Zdroj: wolnosc24.pl