Muslimský duchovní volal po zničení Švýcarů a ti mu za to platili. Za své modlitby o zkázu dostal více než 600 000 dolarů
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 28.08.2017 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
„Ó Alláhu, prosím tě o zničení židů, křesťanů, hinduistů, Rusů a šíitů. Bože, prosím tě, abys je všechny zničil a navrátil islámu dávnou slávu!“ Novináři, kteří se věci věnovali, zjistili, že se Ramadan za devatenáct let nenaučil německy...

Libyjský imigrant a duchovní Abu Ramadan, který volal po zničení křesťanů, židů, hinduistů a Rusů, vybral ve Švýcarsku za dobu třinácti let více než 600 000 dolarů na sociálních dávkách.

Na případ poukázal Georg Häsler z televizního programu stanice SRF „Rundschau“ a list Tages Anzeiger. Stanice SRF nahrála a zveřejnila některé modlitby, jaké Abu Ramadan vyhlašoval v mešitě:

„Ó Alláhu, prosím tě o zničení židů, křesťanů, hinduistů, Rusů a šíitů. Bože, prosím tě, abys je všechny zničil a navrátil islámu dávnou slávu!“

Novináři, kteří se věci věnovali, zjistili, že se Ramadan za devatenáct let nenaučil německy, ani francouzsky, a proto nemohl najít práci. Jelikož neměl práci, dostával sociální dávky.

Abu Ramadan přijel do Švýcarska v roce 1998 a získal tam azyl. Duchovní tvrdil, že musel utíkat ze své země, jelikož mu prý hrozilo pronásledování kvůli jeho náboženským názorům.

Ramadan, který měl status uprchlíka a právo pobytu, v podstatě nikdy nepracoval. Vedl pouze modlitby v městečku Biel a Neuchâtel. Vystupoval také v náboženských pořadech libyjské stanice Tanaush TV. Od roku 2004 žije na podpoře.

Novináři mají k dispozici fotografie duchovního z luxusních hotelů, ve kterých bydlel, když doprovázel poutníky do Mekky.

Islámský duchovní se brání a prohlašuje, že respektuje jiná náboženství. V prohlášení pro Tages Anzeiger uvedl: „Mým ukazatelem ve vztazích s muslimy i nemuslimy jsou láska, tolerance a štědrost.“

Nicméně z nahrávek, které zveřejnila švýcarská televize, mj. vyplývá, že podle zmíněného islámského duchovního „každý, kdo se přátelí s nevěřícím, bude proklet až do soudného dne“.

 

Zdroj: rt.com, srf.ch