Sluníčkářské měřítko twitteru. Napsal dva stejné příspěvky, v jednom použil slovo „bílý“ v druhém „černý“. Něco se stalo… (+ foto)
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 20.11.2016 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace
Jistý uživatel twitteru udělal zajímavý pokus, aby zjistil, jestli na této sociální síti existuje dvojí metr, za kterým se skrývá případná politika a manipulace. Napsal stejný příspěvek na dvou účtech, přičemž obměnil jen dvě slova. Pak oba nahlásil jako závadné.

Jistý uživatel twitteru udělal zajímavý pokus, aby zjistil, jestli na této sociální síti existuje dvojí metr, za kterým se skrývá případná politika a manipulace.

Napsal stejný příspěvek na dvou účtech, přičemž obměnil jen dvě slova. Pak oba nahlásil jako závadné.

První příspěvek zněl: „I fucking hate white people and their inconsiderate asses for voting for Trump. Fuck you.“ [„Kurevsky nesnáším bělochy a jejich bezohledný prdele za to, že volili Trumpa. Jděte do prdele.“]

V druhém napsal: „I fucking hate black people and their inconsiderate asses for voting for Clinton. Fuck you.“ [„Kurevsky nesnáším černochy a jejich bezohledný prdele za to, že volili Clintonovou. Jděte do prdele.“]

Zatímco první podle správců twitteru „neporušuje pravidla twitteru ohledně urážlivého jednání“, kvůli druhému byl dotyčnému zablokován účet.

Zdroj: informationliberation.com