To snad není možné! Nechtějí vstoupit do Evropské unie. Touží snad chcípnout hlady?
Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 02.10.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Na Islandu proběhl další průzkum veřejného mínění ohledně případného vstupu země do Evropské unie. Jak vyplývá z výsledků společnosti Market and media research (MMR), většina Islanďanu si nepřeje připojení k EU.

Na Islandu proběhl další průzkum veřejného mínění ohledně případného vstupu země do Evropské unie. Jak vyplývá z výsledků společnosti Market and media research (MMR), většina Islanďanu si nepřeje připojení k EU.

Nový průzkum ukázal, že 50,6 % dotazovaných je proti členství v EU a pouze 28,2 % pro. Jedna třetina se vyjádřila rozhodně proti a jen 11,4 % rozhodně pro.

Podobný průzkum se uskutečnil letos v lednu. Tehdy bylo pro členství země v EU 47 % dotazovaných a 36,2 % se vyslovilo pro.

Každý průzkum, který se na Islandu konal od července 2009, svědčí, že většina obyvatel je proti vstupu jejich země do EU.

Pravděpodobně to svědčí o chabém pudu sebezáchovy tamějšího lidu, neboť je všeobecně známo, že život bez EU končí nevyhnutelně „chcpínutím hladem“, jak bystře postřehl jistý mudrc.

 

Zdroj: icelandnews.is