Ukrajině se kriminalita vymyká z rukou. Počet těžkých zločinů vzrostl téměř o 100 %
Autor: Testosteron | Publikováno: 01.10.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
„Bývalí ukrajinští kriminalisté tvrdí, že je to horší než v devadesátých letech. Je stále těžší vydělat si peníze a zároveň se objevuje stále více lidí, kteří lehce mačkají spoušť. Převážně se jedná o vojáky dobrovolnických praporů...“

V roce došlo na Ukrajině k více než osmi tisíci vraždám. Kvete nelegální obchod se zbraněmi a drogami. Šíří se prostituce a obchod lidmi. Policie, státní zastupitelství a soudy si nevědí s celou situací rady.

Uplynuly dva měsíce od vraždy ruského novináře Pavla Šeremeta a policie dosud stále nezadržela žádné pachatele tohoto zločinu. Ukrajinský prezident Porošenko svého času sliboval, že osobně dohlédne na vyšetřování vraždy zmíněného novináře, který zemřel následkem výbuchu automobilu v centru Kyjeva. S podobnými sliby přišli i příslušní ministři. Nahrávky zveřejněné v ukrajinských médiích ukazují, že pachatelem byla žena, které pomáhal nějaký muž. Od té doby se v této věci ale neukázalo nic nového.

Podle ukrajinského vojenského analytika Oleksije Arestovyče to svědčí jen o tom, že si ukrajinská policie nedokáže poradit s organizovaným zločinem a zločineckých band je stále více.

O tom svědčí i policejní statistiky: za poslední tři roky vzrostl počet těžkých zločinů téměř dvounásobně. Jenom za poslední rok stoupla kriminalita až o 46 %. V roce 2015 došlo na Ukrajině k více než osmi tisícům vražd. (Čísla nezahrnují anektovaný Krym a oblast tzv. Donbasu ovládanou separatisty.)

„Bývalí ukrajinští kriminalisté tvrdí, že je to horší než v devadesátých letech. Je stále těžší vydělat si peníze a zároveň se objevuje stále více lidí, kteří lehce mačkají spoušť. Převážně se jedná o vojáky dobrovolnických praporů, kteří se vrátili z bojů na Donbasu,“ říká Arestovyč.

Navzdory nárůstu počtu vražd před soud se dostává stále méně těchto případů. Je jich dvakrát méně než o rok dříve.

 

Zdroj: kresy.pl, rp.pl