Glosy FreeGlobe (9) Bobošíková na setkání zednářské Lípy: Proč mám být prezidentkou?
Autor: -abb- | Publikováno: 10.12.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Svobodozednářská lóže s profánním krytím coby neformální prestižní klub Sdružení Lípa se schází dvakrát do roka na uzavřeném jednání vždy v nějakém luxusním českém hotelu. Takový malý český Bilderberg. Naposledy měla Lípa (už své 30.) setkání předminulý víkend v Hradci Králové (23.-25. listopadu) v hotelu Tereziánský dvůr. Kteří "Lípaři" byli přítomni, nevíme, ale víme, koho si pozvali.

Svobodozednářská lóže s profánním krytím coby neformální prestižní klub Sdružení Lípa se schází dvakrát do roka na uzavřeném jednání vždy v nějakém luxusním českém hotelu. Takový malý český Bilderberg. Naposledy měla Lípa (už své 30.) setkání předminulý víkend v Hradci Králové (23.-25. listopadu) v hotelu Tereziánský dvůr. Kteří "Lípaři" byli přítomni, nevíme, ale víme, koho si pozvali. Své setkání tentokrát koncipovali ne jako konferenci na zajímavé téma (v minulosti například debatovali na téma Rodí se nový globální finanční systém?), ale jako debatu o prezidentské volbě s osobním představením se hned několika kandidátů a následnou diskuzi s nimi. A kdo se jel na Lípu představit?  Jana Bobošíková, Jiří Dienstbier, Přemysl Sobotka, Táňa Fischerová, Vladimír Dlouhý a Zuzana Roithová. Fischer chyběl, asi si myslí, že to má v suchu. Jejich krátké prezentace si můžete na webu Lípy přečíst, jsou to vesměs trapné slinty. Jen Bobošíková jim to řekla pěkně od plic.

"Nebudu prezidentkou Evropské unie, nebudu prezidentkou nadnárodních finančních institucí a globálních společností, nebudu prezidentkou mezinárodních korporací a ochránkyní jejich zájmů, nebudu prezidentkou lobbistů všech kategorií. Budu prezidentkou občanů země, kterou mám ráda a jejíž osud mi nikdy nebyl a nebude lhostejný," řekla například.

Dlouhý (z nadnárodní finanční instituce Goldman Sachs) na to asi musel koukat trochu překvapeně, ale možná taky ne. Vždyť nedávno u Krause Bobošíková na otázku, koho by volila, kdyby si měla vybrat z ostatních kandidátů, řekla právě Dlouhého. Že má prý pěkný program. A teď, kdo se v tom má vyznat...

Celý projev Jany Bobošíkové:

Proč mám být prezidentkou?

Protože je v ohrožení sama existence České republiky. Protože je ohrožena naše svoboda, demokracie a suverenita. Protože je ohrožena prosperita naší země, vybudovaná poctivou prací, vzdělaností a sebezapřením. Protože jsou prostřednictvím chystané bruselské bankovní unie ohroženy úspory našich občanů a vklady firem. Protože se pravomoc ČR rozhodovat sama o sobě neustále snižuje ve prospěch Bruselu. Protože nechci, aby se opět rozhodovalo o nás bez nás. Protože máme právo a věřím, že i vůli, si o svých věcech rozhodovat sami. Protože si nechci nechat vnutit, že jsme malá, bezvýznamná a slabá země. Protože nechci, aby občané ČR byli jen nádeníky zahraničních firem. Protože nechci, abychom platili dluhy bohatých států, aby ony zůstaly bohaté a my chudli. Protože máme zkušenost s podobnými uskupeními (RVHP) a víme, k čemu vedou. Protože odmítám přijetí eura jako politického prostředku k zániku národních států a chci ČR z této povinnosti vyvázat. Protože klesá vzdělanost našich dětí. Protože se naši rodiče bojí nemoci a stáří. Protože nechci jíst dioxinová vejce, potraviny se silniční solí a další hnus. Protože odmítám zesměšňování hodnot, jako jsou rodina, vlast, úcta ke stáří a úcta k práci.

Mám být prezidentkou proto, že si uvědomuji tato obrovská rizika. Mám být prezidentkou proto, že budu vždy nekompromisně hájit Českou republiku a její občany před oklešťováním státní suverenity, svobody, práv občanů a prosperity. Jsem jediná, kdo to vždy jasně říkal a budu jediná, kdo to bude i opravdu dělat. Proto mám být prezidentkou. Budu prezidentkou jen a pouze České republiky.

Nebudu prezidentkou Evropské unie, nebudu prezidentkou nadnárodních finančních institucí a globálních společností, nebudu prezidentkou mezinárodních korporací a ochránkyní jejich zájmů, nebudu prezidentkou lobbistů všech kategorií. Budu prezidentkou občanů země, kterou mám ráda a jejíž osud mi nikdy nebyl a nebude lhostejný.

čtěte také:

Bobošíková proti půjčce MMF: Lokajská úsluha eurohujerů, prolhané, zbabělé a servilní české vlády

Nutili jste lidi, aby si půjčovali. "Bobo" účtuje s Vladimírem Dlouhým

Bobošíková: Kalousku, ukažte, že nejste jen kokot, ale chlap. Nazvěte Schwarzenberga náckem