Zdá se mi, že žijeme v poněkud divné době. V médiích, které masově využívá široká veřejnost (televize, hlavní zpravodajské portály a noviny) ke své "informovanosti", se neobjevuje nic, co by leč jen náznakem naznačovalo nějaké skutečné hrozící finanční nebezpečí. Když se otřásá finanční svět, otřásá se posléze i svět jako takový. Pokud tedy existuje nějaké finanční nebezpečí, pak přeneseně hrozí nebezpečí světu. 

Média se raději věnují různým kauzám, krádežím a nebo politickému hnoji. Poukázat jen na samotnou možnost, že může v dalších letech nebo klidně i zítra dojít k finančnímu kolapsu, který v lecčem předčí Velkou hospodářskou krizi, by možná znamenalo samotný kolaps takovými sděleními vyvolat. Ale to samozřejmě není ten hlavní důvod. Pro mocné je lepší ponechávat veřejnost slepou, snadněji si tak udrží svou moc. A ani to není hlavní důvod. O hrozícím nebezpečí je tedy prostě lepší nepsat a vůbec se o něj mediálně nezajímat. To ale znamená obrovské riziko pro veřejnost, jenž informace z médií konzumuje. Na finanční kolaps nebude veřejnost nikterak připravena a díky překvapení, že ke kolapsu skutečně došlo, jím budou velmi nevybíravým způsobem zasaženi. Na otázky, jak k tomu mohlo dojít, když špičky světa neustále prohlašovaly, že je vše pod kontrolou (jak to věru dělají dnes), už nezbude čas. 

Přijde mi naprosto potřebné hovořit i o následcích, které takový kolaps může pro každého mít. Jak ovlivní náš život a jak se na něj lze připravit v rámci svých možností, které dnes máme. Už jen samotnou diskuzí nad možnou hrozbou z finančních trhů jste více připraveni hrozbě čelit, jelikož částečně znáte svého nepřítele. Finanční kolaps pro vás pak nebude znamenat takovou tvrdou ránu, i když k němu dojde. Run na banky, nedostatek zboží v obchodech, sociální nepokoje, ztráta zaměstnání a v neposlední řadě i ztráta veškerých úspor díky hyperinflaci. To je jen slabý výčet možných následků, kterých se lze dočkat ve větší či menší míře. Zvykli jsme si až moc na to, jak dnešní svět funguje. On totiž může jen během pár dnů  přestat fungovat. 

Žít v blahé nevědomosti není řešení, tedy alespoň pro mě ne. Vy se rozhodněte podle sebe. Za jistých okolností může jít v takové době dokonce o život. Až se dozvíme o finančním kolapsu ve zprávách, už bude na jakékoliv přípravy pozdě. A ta dokonalá bouře, o které se zmiňuji, přichází. 

Úspory tak mohou být ve velkém ohrožení, i když média si této hrozby prozatím nevšímají. 

Mít náskok před bouří se nemůže nevyplatit.

http://sebl.blog.idnes.cz

čtěte také:

USA na pokraji kolapsu. Čekejte velký převod bohatství

Centrální banky a finanční zasvěcenci se připravují na něco velkého