Komárek vtipem sršící
Autor: Petr Bahník | Publikováno: 01.09.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Ve svém úterním Přešlapu (D.O.S.T. bylo sršatců, MFD 14.8. 2012) si Martin Komárek zhurta vyšlápl na iniciativu D.O.S.T. za její kritiku festivalu homosexuální marnosti Prague Pride. Obviňuje přitom iniciativu z kde čeho, a je proto asi potřeba mu odpovědět. Nuže, D.O.S.T. opravdu necítí sympatie k aktivistům z okolí exministra Kocába, kteří se dnes vydávají za reprezentanty trpící menšiny a přitom organizují megaprůvody či párty v luxusních hotelích, těší se podpoře veřejnoprávní televize a umí zmobilizovat 11 ambasád na obranu svobod, jež nikdo neohrožuje.

Ve svém úterním Přešlapu (D.O.S.T. bylo sršatců, MFD 14.8. 2012) si Martin Komárek zhurta vyšlápl na iniciativu D.O.S.T. za její kritiku festivalu homosexuální marnosti Prague Pride. Obviňuje přitom iniciativu z kde čeho, a je proto asi potřeba mu odpovědět.

Nuže, D.O.S.T. opravdu necítí sympatie k aktivistům z okolí exministra Kocába, kteří se dnes vydávají za reprezentanty trpící menšiny a přitom organizují megaprůvody či párty v luxusních hotelích, těší se podpoře veřejnoprávní televize a umí zmobilizovat 11 ambasád na obranu svobod, jež nikdo neohrožuje.

Na druhé straně, nevím z čeho pan Komárek usuzuje, že Dosťáci „nemají rádi homosexuály“. To je nešťastná a manipulativní zkratka. D.O.S.T. ve svých textech opakovaně rozlišuje mezi homosexuály a ideologií homosexualizmu. Každý dělník přece není komunistou, ačkoli se teoretici komunizmu dělnictvem zaklínali, a každý homosexuál není homosexualistou. Nemá potřebu se předvádět v průvodech ani legitimizovat různé aktivistické „osobnosti“ účastí na jejich přednáškách.

Omlouvám se, že musím panu Komárkovi bořit jeho tak hezky rozestavěné bábovičky, ale jako místopředseda Akce D.O.S.T. nemohu jinak. Loni nás některá média častovala obviněními z věcí jako je rasizmus či antisemitismus. To dnes už tak snadno nejde, když postoje Akce D.O.S.T. podpořily svým dopisem významní obránci občanských práv z USA, včetně paní Alvedy King (neteře Martina Luthera Kinga) či Rabbinical Alliance of America, reprezentující 1200 židovských rabínů z USA a Kanady. Pan Komárek se tedy rozhodl podsunout nám místo toho kartu Černého Petra homofobní nenávisti. Tu by však u nás hledal opravdu marně, neboť my ji zkrátka a dobře nepociťujeme. Zato celkem přesně víme, co chceme a co ne. Žijeme v 21. století, nezůstali jsme mentálně zamrzlí kdesi ve „zlatých šedesátých“, kdy snad ještě bylo možné naivně se nadchnout z kdejaké blbiny. Už víme, že líbivé mantry o toleranci se mohou snadno vtělit do tuhé ideové diktatury a pořádání nekonečných mejdanů může dovršit chaos a totální bankrot západu. O obojí nestojíme. Proto odmítáme exhibice typu Prague Pride a zejména politickou podporu, které se jim dostává. S tím, zda máme či nemáme rádi homosexuály to vůbec nemá co dělat.

Pan Komárek nám ve svém komentáři dále vyčítá jakousi nesmiřitelnou „sršatost“, která prý má spočívat v neochotě připustit jiný názor, v přeceňování sebe sama, ve sklonu známkovat druhé a v nedostatku humoru. Přiznávám, že poslední výtka mě opravdu zamrzela. Pravda, nemáme na všech fotografiích úsměv od ucha k uchu, jako batmanovský joker nebo pan Bakala, ale občas se zasmějeme rádi. Třeba, když Fero Fenič nazve prezidenta republiky nepřítelem demokracie za to, že chválí názorovou pluralitu. Ostatně i panu Komárkovi se v komentáři o sršatcích povedl dobrý vtip, když svou tirádu o tom, jak špatné je známkovat druhé, zakončil sdělením, že prohlášení „okrajové skupiny“ D.O.S.T. (cituji): „nepatří do naší uvolněné doby!“

Nejde tolik o to, že se tím pan Komárek ukázal sršatě nesnášenlivým k naší jinakosti, že nás bez uzardění oznámkoval a sám sebe, zajisté v záchvatu pokory, povýšil na nejvyššího arbitra určujícího co se dnes hodí a co ne, daleko nejzábavnější na uvedeném výroku je Komárkovo označení současnosti jako „naší uvolněné doby“. Není to sice vtip werichovsky dobrotivý, jak by území pravdolásky slušelo, spíš jde o humor černý jako saze, většinoví čtenáři ho však určitě docení. Zejména běžní živitelé rodin. Vždyť oni tu „uvolněnost“ naší doby pociťují denně.

www.akce-dost.cz