Dalekozraký rupník
Autor: Michal Vimmer | Publikováno: 23.06.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
Armáda letadla Casa nepotřebovala, tak je ministerstvo koupilo. A k čemu že vlastně potřebujeme tu armádu? Senát? Euro? A městskou policii? Potřebujeme rupníka!

Armáda letadla Casa nepotřebovala, tak je ministerstvo koupilo.  A k čemu že vlastně potřebujeme tu armádu? Senát? Euro? A městskou policii? Potřebujeme rupníka!

Že rajón ministerstva obrany funguje jako samoobslužná kantýna, kde se nakupuje bez ohledu na cenovky a co hrdlo ráčí, neboť z daní poslušných poplatníků, není žádné vojenské tajemství. Casa, Komár, Pandur, Iveco, Grippen  ... atd. atd. atd.: kdo by našim chrabrým obráncům vlasti nepřál to nejlepší? http://zpravy.idnes.cz/armada-nakupovala-zbytecnou-a-predrazenou-techniku-ukazal-audit-ph2-/domaci.aspx?c=A110208_212557_zahranicni_vel


Škoda jen, že nemáme moře. Bez přístavu a námořních sil se nákup fregat, minolovek, torpédoborců a ponorek těžko zdůvodňuje. I na letadlovou loď bychom si jistě rádi připlatili.

Ale takhle Řecko opravdu nedoženeme!

Co jiného měl asi top strážce pokladny Kalousek na mysli, když před volbami varoval národ před hrozbou nápodoby řecké fiskální katastrofy, než nestřídmé zbrojní výdaje?

Jenom 5 států NATO vydává na armádu víc než kýžená, mýtická, Vondrou (USA) vytoužená 2% HDP: kromě tradičních velmocí to dokáže (dokázalo ?) jen Řecko: 3.2% prosím, zatímco my ani ne polovic - 1.4%! http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_military_expenditures


Není to skandál?

A na co že tu armádu vlastně potřebujeme?

Dřív než se náročnou demokratickou diskuzí dobereme odpovědi na tak vážnou otázku, mohlo by být samozřejmě pozdě.

V nebezpečí z prodlení a proto bez výběrového řízení je na místě si co nejdřív pořídit do výzbroje prudce inteligentní zbraň hromadného ničení zvanou dalekozraký rupník.

Pohleďte, co umí:

Pokud Česká republika nepřijme euro, zmešká jedinečnou příležitost a nebude moci v Evropské unii o ničem důležitém rozhodovat. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl politolog Jacques Rupnik.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/rupnik-odmitani-eura-ceskymi-politiky-je-kratkozrake--1075597

Odpor českých politiků ke společné evropské měně označil Jacques Rupnik za krátkozraký. 

„Když se dneska zeptáte lidí, zda chtějí přistoupit k euru, každý odpoví: prosím vás, kdo by vstupoval na loď, která se potápí, nebo která neví, kudy má plout. Takže je to samozřejmě velice nepřitažlivé téma pro politiky. Na druhé straně politik musí myslet do budoucna a nejen na současnou krizi. A musí to domyslet. A myslím, že zdejší politici to vidí trochu krátkozrace. Aspoň dosavadní vláda,“ uvedl. 

Pro členské země Evropské unie je přijetí eura povinné, není ale jasně stanoveno, odkdy by se tak mělo stát. Česko původně plánovalo, že přijme jednotnou evropskou měnu v roce 2010. Od té doby ale politici termín několikrát přehodnotili. 

Současná vláda uznává, že platí závazek Česka k přijetí eura, ale zároveň říká, že s konkrétním datem je třeba počkat až na to, jak dopadne současná dluhová krize v eurozóně. Premiér Petr Nečas začátkem května ve sněmovně uvedl, že Česko zřejmě nezavede euro dříve než za osm až deset let. 

konec citace.

Dalkozraký rupník se rozhodně vyplatí!

http://vimmer.blog.idnes.cz

čtěte také:

AIDS v parlamentě? Žádný strach, Vlasto!

Rathovo prořeknutí?

Ani ryba ani Rath aneb Akce Orangutan