Dopravní podnik: Vyhánět kmotry lotry. Pravdoláska vysává magistrát
Autor: Marek Hamč | Publikováno: 27.02.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace
K tomu si partička vypečených tunelářů nemohla vybrat nikoho lepšího než onoho za velmi netransparentních, ba dokonce skandálních podmínek jmenovaného Čechoameričana Vladimíra Licha, který rozjížděl svoji kariéru na podivných obchodech s národním majetkem společně s dalším Čechoameričanem, vyslaným do vlasti stejnými blíže nedefinovanými finančními kruhy ze Spojených států amerických, Zdeňkem Bakalou, který pro tyto kruhy nyní spravuje uloupený český národní majetek a rabuje české nerostné suroviny a odváží jim za ně utržené peníze někam do Holandska, do Švýcarska a do nedohledna.

Dopravní podnik se stal snadnou kořistí tunelářů. Bude nyní vysáván pijavicí?

 

A to jen pro začátek, neboť další tučná sousta z řad akciovek vlastněných hlavním městem Prahou čekají, až na ně dojde.

 

Z poctivého chlapa plného dobrých úmyslů se v osobě primátora vyklubal nástroj a společník predátorů třesoucích se krvelačně na svou bezbrannou kořist – miliardový dopravní podnik, který je nyní vydán na pospas rozkradačům veřejných statků, tunelářům nejhoršího kalibru, v jejichž uších je slovo korupce a zpronevěra rajskou hudbou.

 

Již od doby, kdy se tato povedená partička snažila katapultovat do pozice primátora svého koně Zdeňka Tůmu, musel plán na vykradení obecných statků hlavního města Prahy existovat. DPP, PVS, TSK - to je rodiné stříbro Pražanů a o to mají nyní přijít.

 

Po té, co se TOPce za křiku sborů pravdolásky nepovedlo umístit Zdeňka Tůmu z Bakalovy investiční společnosti Patria Finance do primátorského křesla, byl opentlen a sveden na zcestí klasickými technikami korunovaný primátor Svoboda.

 

Roznožka ODSky

 

Cesta k chystané krádeži století pak pokračovala Svobodovými koaličními zásnubami s TOP 09, se kterou se ta „jeho“ část nyní značně rozštěpené pražské ODSky spikla. A spiknutí to bylo!

 

Ruku v ruce s Františkem Laudátem a celkovým podnikatelským projektem zvaným TOP 09, převlečeným za politickou stranu, nyní primátor Svoboda osnuje, jak nenápadně vyrabovat pražské městské akciovky do dychtivých rukou soukromých majitelů s nejasnou minulostí a velmi podezřelými vazbami a uspokojit tak jejich nenasytnou chamtivost. Konec konců Dopravní podnik je firma s obratem 16 - 17 miliard korun ročně! Nezapomínejme, že v tomto státě již mnoho, co by se dalo ještě státu ukrást, nezbývá. Snad už jen ty církevní restituce a ekologická megazakázka! Takže nejen, že se ze strany, která šla do voleb s hesly proti korupci, vyklubal zloděj, který křičí „chyťe zloděje“, ale z nového primátora se stal onen příslovečný kozel zahradníkem!

 

Nejenže se nadále obklopuje poradci svého nechvalně známého předchůdce, ale navíc prý hodlá dovést tunelování dopravního podniku do doposud nevídaných rozměrů – cílem je jeho naprostá likvidace a následně privatizace. Jak jinak než „dobře“ současnému primátorovi mohou radit někdejší poradci největšího z marnotratných rozhazovačů veřejných zdrojů v historii našeho hlavního města například Bc. Marek Hanč, kterého si vlastnoručně vychoval minulý primátor proslulý svým nadáním dobrého hospodáře, nyní poslanec MUDr Pavel Bém. Další parádní kousci v primátorově panoptické sbírce jsou poradce Martin Grmela z Hávova zbrojního impéria OMNIPOL, protikorupční poradce Marek Dospiva ze gigantické finanční skupiny PENTA, aktuálně po uši ve slovenské aféře Gorila, a mistři velké vlakové loupeže - odborníci na dopravu z Českých drah, například Jan Beránek (pracoval jako odborný poradce náměstka generálního ředitele pro správu majetku Českých drah) ve vedení investičního oddělení Prahy.

 

K tomu si vypečená partička nemohla vybrat nikoho lepšího než onoho za velmi netransparentních, ba dokonce skandálních podmínek jmenovaného Čechoameričana Vladimíra Licha, který rozjížděl svoji kariéru na podivných obchodech s národním majetkem společně s dalším Čechoameričanem, vyslaným do vlasti stejnými blíže nedefinovanými finančními kruhy ze Spojených států amerických, Zdeňkem Bakalou, který pro tyto kruhy nyní spravuje uloupený český národní majetek a rabuje české nerostné suroviny a odváží jim za ně utržené peníze někam do Holandska, do Švýcarska a do nedohledna. Bakalova podivná pračka Patria Finance se přejmenovala na Warren Partners a poskytuje rejdiště pro nekalé kšefty právě Lichovy a jeho bulharskému parťakovi Stančevovi, který stejné modely zkouší i v Bulharsku, například právě na státní železnice atd.

 

Stančeva nalezneme mimo to v dalších podivných kauzách, napřiklad IZIP, který založil Pavel Hronek s přáteli ze studií, europoslanci ODS Milanem Cabrnochem a Miroslavem Ouzkým. „Prý umí zařídit, aby nám pojišťovna platila.“ Zdecimovaná firma začala se Stančevem jednat. „Říkal, že je pověřen ministerstvem, i když žádný oficiální mandát nemá,“ vzpomíná ex-ředitel IZIPU Mládek. „A že by chtěl svolení, aby nás mohl zastupovat - a ani od nás písemný dokument nepotřebuje.“ Stančev konkrétně nabízel, že když Izip předá většinu akcií “ těm správným lidem“, na oplátku dostane peníze od pojišťovny a projekt zdravotních knížek bude moci pokračovat.Cabrnoch tehdy seděl ve správní radě VZP. „Proč bych vám o těch jednáních měl říkat něco konkrétního? Nemám ve zvyku zveřejňovat obsah své práce,“ říká Petar Petkov Stančev. „Ztratil bych dost klientů.“ Prozrazuje jen, že nabídl „kroky, které by Izipu pomohly dál se rozvíjet“. Dále nalezneme Stančeva ve společnostech CitiLeasing, s.r.o. v likvidaci, Citi a.s., INSPEKTA a.s., CenTrade (Český Telekom), a.s. v likvidaci, VAT MAX A.S. (Původním majitelem byl Rudolf Ovčaří, hlavní organizátor privatizace Třineckých železáren. Po několika letech svůj podíl v Třinci prodal a koupil mimo jiné uherskobrodskou Českou zbrojovku), TODAFIN s.r.o. v likvidaci, Narvik, a.s. v likvidaci, I-Real H, a.s, - Real Olbrachtova, a.s a aplis.cz, a.s…

 

O investičních kšeftech Bakaly bychom se při bližším zkoumání také mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí, ze kterých by mnohý občan naší republiky, i třeba státní zástupce, neměl velkou radost. Vrátíme-li se totiž k firmě, která do Čech Bakalu katapultovala, pochopíme, odkud se vzal jeho zájem o investice do uhlí. CSFB dnes CREDIT SUISSE SECURITIES se totiž na uhlí specializuje. Od roku 2005 investovala CSFB do těžby a spalování uhlí téměř 9 miliard Euro. Krejčík lecjakých císařových nových šatů, Bakala, nikdy neprodal levně nabytých 45 tisíc bytů OKD podle smlouvy jejich majitelům, nyní ho právoplatně pan Zaorálek proto může veřejně označovat slovem „gauner“.

 

„Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ podalo letos v březnu trestní oznámení na neznámého pachatele. Sdružení se domnívá, že v souvislosti s privatizací státního podílu ve společnosti OKD v roce 2004 Česká republika utrpěla škodu 20 miliard korun. Stát za podíl v OKD dostal od společnosti Karbon Invest 4,1 miliardy korun, podle sdružení byla přitom skutečná cena několikanásobně vyšší.“

 

Tato investiční skupina rozhodně nepatří k žádným dobrákům. Největší skandál, do kterého byla namočena, byl podvod kolem ENRONu. Bakalovy investiční aktivity kolem uhlí v Ruské federaci jen dokreslují politické a energostrategické záměry, které jsou daleko za hlavu a možnosti nějakého Bakaly (vítr vane spíše směrem od žraloků jako kadoš Soroš a elitní „International Crisis Group“).

 

Z gynekologie na Mariánské náměstí a odtud na Pangrác

 

To už náš milý a svobodomyslný primátor mohl rovnou na přímací pohovor pozvat ruličkáře nebo skořápkáře, výsledek by byl úplně stejný! Akorát, že je to pravda odvěká, lháři ve fraku každý věří!

 

Svoboda měl raději zůstat na gynekologii, než se pouštět na tenký led komunální politiky a navíc se dát v šanc partičce mezinárodních gaunerů, kteří se jeho prostřednictvím hodlají zmocnit majetku města rafinovanou tunelářskou strategií nejvytříbenější úrovně. Pokud Pražané zůstanou hluší a slepí hrozí jim, že je Svoboda a spol. vezmou dost dobře na hůl! Dopravní podnik hl. města Prahy, který každodenně přepravuje tisíce pasažérů, padne do rukou soukromých majitelů, nebo bude vysán do morku kosti! Pražané, a v první řadě primátor Svoboda, sedl na lep lotrům! Tomu se začne asi po Praze říkat „vyhánět kmotry lotry“ místo „čerta ďáblem“.

 

Začalo se totiž už tím, že primátor svévolně zrušil výběrové řízení na poradenskou firmu, která měla výběr generálního ředitele provádět. Vzhledem k tomu, že nabídka firmy Topsearch byla znatelně nižší, nežli nabídka přichystané firmy, která měla podle plánu dodat připraveného kandidáta, nechvalně známého Liche, rozhodl Svoboda svévolně, že se výběrové řízení ruší a že už vybral dočasného krizového manažera, nějakého šikulu Licha (který si světácky říká „Líč“ – patrně proto, aby jeho jméno nevzbuzovalo podezření, že se jedná o nějakou Lichvu, když už se potlouká kolem toho pseudobankovnictví – neboť tu firmu Warren partners nazývají „butikovou bankou“. Anglicky ale ´líč´ - psáno ´leech´- znamená pijavice ... vodní parazit, který vysává krev svého hostitele).

 

Za zmínku stojí, že preferovaná firma Bubeník a Partners patří Janu Bubeníkovi, nechvalně známému agentu „amerických tajných služeb“, který s exministrem Ivan Pilipem rozvracel režim na Kubě. Ivan Pilip na druhé straně figuroval ve firmě Zahrady Hřebenka s.r.o. , ve které je 20% majitelem právě novopečený generální direktor Vladimír Lich! Kolem Pilipa se motala další z Warren Partners, ing. Michaela Erbenová (roz.Klepetková), svého času také výzkumná asistentka prof. Jeffrey Sachse na Harvardu.

 

Odnětí Svobody

 

Primátor z tohoto maléru může vyvodit jen jedno – je čas odstoupit! Praha další tunely již nepotřebuje. Blanka snad stačí! Slova Svobodova o transparentnosti si může zarámovat a pověsit do své budoucí cely. Trestní oznámení za pletichy kolem výběrového řízení a jmenování generálního ředitele DPP na primátora již bylo podáno.

 

Zdroje:

Svobodovi radí muž, jenž dělal pro Hávu a Omnipol. Pražské ODS to vadí

http://praha.idnes.cz/svobodovi-radi-muz-jenz-delal-pro-havu-a-omnipol-prazske-ods-to-vadi-11g-/Praha-zpravy.aspx?c=A110404_151633_praha-zpravy_kop

 

Zatočit s korupcí v Praze pomůže i miliardář Marek Dospiva

http://www.apuen.cz/zatocit-s-korupci-v-praze-pomuze-i-miliardar-marek-dospiva

 

Pražské investice bude řídit Jan Beránek

http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/20610/prazske-investice-bude-ridit-jan-beranek/

 

„Vítejte na stránkách Warren Partners, středoevropské butikové investiční banky s více než 10 lety zkušeností.“

http://www.warrenpartners.com/cz/introduction.htm

 

Zdeněk Bakala - Investor

http://www.financnici.cz/zdenek-bakala

 

Reportéři ČT, Cesta Zdeňka Bakaly. Reportéři ČT 24. 1. 2011

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/211452801240004/obsah/142018-cesta-zdenka-bakaly/

 

Jan Bubeník, Předseda, Corporate Council, Forum 2000 Foundation

http://www.forum2000.cz/cz/projekty/konference-forum-2000/2011/delegati&wWGoVXFUWbw=200001991/

 

Pilip řeší dluhy. Mluvil s mužem, který poslal exekutory

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pilip-resi-dluhy-mluvil-s-muzem-ktery-poslal-exekutory_200235.html

 

Sdružení nájemníků bytů OKD se asi odvolá k Evropskému soudnímu dvoru

http://denikreferendum.cz/clanek/tisk/11135-sdruzeni-najemniku-bytu-okd-se-asi-odvola-k-evropskemu-soudnimu-dvoru

 

Kuba označila Pilipa a Bubeníka za agenty USA

http://zpravy.idnes.cz/kuba-oznacila-pilipa-a-bubenika-za-agenty-usa-f30-/zahranicni.aspx?c=A010114_162846_zahranicni_jpl

 

Serbia: Clinton, billionaire Muja and Soros to get $1 trillion dollars deal in Kosovo

http://digitaljournal.com/blog/14219

 

George Soros - Proud new owner of most of West Virginia's Coal

http://www.firebasefreedom.com/forum/topics/george-soros-proud-new-owner

 

Bankrolling Climate Change: A Look into the Portfolios of the World’s Largest Banks Earthlife Africa Johannesburg and BankTrack, 2011.

http://www.banktrack.org/download/bankrolling_climate_change/climatekillerbanks_final_0.pdf

 

čtěte také:

 

Miliardář Bakala veze think-tank z USA. Aspen Institute

 

Vytuneluje Bakala TOP 09? Dřív než si myslíte

 

Echt pravičák: Havel je pokrytec, kavárenský kecal a anarchista