Nový seznam nežádoucích. Rasista, homofob a antisemita Buchanan
Autor: Pat Buchanan | Publikováno: 24.02.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace
Vzepřete se jim a oni půjdou za majitelem televize či rádi, kde pracujete, za vydavatelem novin, kde máte sloupek, za pořadatelem akce, na které máte vystoupit. A pokud i toto selže, potom půjdou za zadavateli reklamy. Dobře znám tyto tvůrce seznamů nežádoucích osob. Pracují za zavřenými dveřmi, prostřednictvím telefonu, emailových výhrůžek a utajených schůzek. Pracují ve tmě, protože, jak řekl Al Smith, nic neamerického na denním světle nemůže přežít.

Mé dny jako politického analytika na (kabelové televizi) MSNBC skončily. Po deseti úžasných letech odcházím za neustálého povyku levice, že nechat mi i nadále přístup k mikrofonům MSNBC by bylo nehorázné, neslušné a nebezpečné.

Volání po mém vyhazovu se spustilo poté, kdy byla 18. října 2011 vydána má kniha „Sebevražda supervelmoci: Přežije Amerika do roku 2025?“. Aktivistická skupina nazvaná Barva změny (černošská nátlaková skupina – pozn. překl.), které se dle svého vyjádření snaží „posílit politický hlas černých Američanů“, uvedla, že moje kniha se ztotožňuje s přesvědčením o bělošské nadřazenosti. Barva změny se cítila dotčena zejména názvem čtvrté kapitoly, jenž zní „Konec bílé Ameriky.“

A média začala tupě papouškovat totéž: Rouhal se!

Další nátlaková skupina nazvaná Kampaň za lidská práva, která se označuje za nejsilnější americký hlas pro lesby, bisexuály, gaye a transpohlavní lidi, uvedla, že „Buchananovy extrémistické myšlenky neuvěřitelně zraňují miliony LBGT lidí po celém světě.“ Jejich hněv byl vyvolán mojí poznámkou, jíž jsem učinil v rozhlasovém rozhovoru s Diane Rehm, totiž že věřím, že homosexualita je nepřirozená a nemorální.

Druhého listopadu loňského roku se přidal i Abe Foxman z Anti-Defamation League (Liga proti pomluvám, židovská nátlaková organizace – pozn. překl.), který se mě snaží cenzurovat již dvaadvacet let. „Buchanan se znovu projevil jako rasista a antisemita… Buchanan lamentuje nad zkázou bílé křesťanské Ameriky a tvrdí, že snižující se židovská populace je důsledkem kolektivního rozhodnutí Židů samotných.“

Dobrá, je pravda, že jsem truchlil nad tím, co bylo na obálce časopisu Newsweek v roce 2009 označeno jako „Úpadek a pád křesťanské Ameriky" a co šéfredaktor Newsweeku Jon Meacham popsal jako konec křesťanské Ameriky. Koneckonců jsem křesťanem. A jak jinak lze vysvětlil snižování židovské populace v USA v devadesátých letech o šest procent ročně až k jejímu možnému snížení na polovinu do roku 2050, když ne „kolektivním rozhodnutím Židů samotných“?

Jak říkal Thomas Jefferson, omyl by měl být tolerován tak dlouho, dokud je možno s ním polemizovat. Postup Foxmana a ADL, kteří se mě snaží umlčet, je v tomto smyslu svojí podstatou ryze neamerický.

Podívejme se blíže na, co tito lidé vlastně říkají. Říkají, že uznávané vydavatelství, St. Martin´s Press, se mnou pokoutně spolupracovalo na vydání rasistické, homofobní a antisemitské knihy a CNN, televize Fox a další televizní a 150 rozhlasových pořadů, ve kterých jsem se objevil, selhaly a neodhalily mě a tím napomáhali tuto morální zvrhlost propagovat. Jestliže je moje kniha rasistická a antisemitská, jak to, že si toho nevšimli Sean Hannity, Erin Burnett, Judge Andrew Napolitano, Megyn Kelly, Lou Dobss a Ralph Nader, kteří se k ní vyjadřovali? Jak to, že Charles Payne, černošský moderátor rozhlasové stanice Fox, která se mnou třikrát dělal rozhovor, selhal v tom, aby v ní rozpoznal můj rasismus? Jak mohl Michael Medved (americký moderátor a politický komentátor židovského původu – pozn. překl.) přehlédnout její antisemitismus?

V roce 2009 v časopisu Atlantic vyšel velký článek nazvaný právě „Konec bílé Ameriky“, přičemž právě tuto frázi jsem převzal jako název kapitoly ve své knize. Autor onoho článku, profesor Hua Hsu, v něm vítá konec éry bílé většiny mezi obyvatelstvem USA. Prezident Clinton měl při svém projevu na Portlandské státní univerzitě velký aplaus za tvrzení, že bělošská populace bude v roce 2050 v USA tvořit méně než polovinu obyvatel. 

Je i těmto autorům zakázáno otevírat dané téma?

Že je homosexualita nepřirozená a nemorální, to Katolická církev říká už dva tisíce let. Je nyní opakování téhož jinými slovy zločinem z nenávisti?

Ve své knize na 488 stránkách s 1.500 odkazy dokládám myšlenku, že USA se balkanizují a rozpadají podle náboženských, rasových, etnických, kulturních a ideologických hranic, a že jejich bělošská populace čelí hrozbě demografické smrti. Jsou tato témata tabu? Veřejná debata o nich je zakázána?  

Ředitel MSNBC Phil Griffin k tomu novinářům řekl: „Nemyslím si, že názory, které Buchanan prezentuje ve své knize, jsou vhodné k veřejné diskusi. A už vůbec ne na MSNBC.“

Během deseti let, kdy jsem v rámci MSNBC působil, byly mé příspěvky přijímány a odměňovány přesně podle uzavřené smlouvy a to bez problémů. Má čtyřměsíční absence a nynější odchod bezpochyby představují vítězství pro ty, kdo sestavují nové seznamy nežádoucích. Modus operandi těchto hlídačů správného myšlení, jako je Barva změny a ADL, je označit za rasistu a antisemitu každého autora, který se odváží vystoupit z ohrady, ve které snaží udržet veřejnou diskusi. Přes všechno to žvatlání o lásce k odlišnostem a oddanosti k prvnímu dodatku k americké ústavě se systematicky snaží cenzurovat a umlčet odlišné názory.

Bez možnosti vyjádření a obrany pošpiní a stigmatizují nálepkami rasista, homofob nebo antisemita každého, kdo odporuje tomu, co George Orwell jednou označil jako jejich „malá páchnoucí dogmata.“ A poté požadují, aby daný heretik odvolal, ponížil se a kál a slíbil, že už to nikdy neudělá.

Vzepřete se jim a oni půjdou za majitelem televize či rádi, kde pracujete, za vydavatelem novin, kde máte sloupek, za pořadatelem akce, na které máte vystoupit. A pokud i toto selže, potom půjdou za zadavateli reklamy. Dobře znám tyto tvůrce seznamů nežádoucích osob. Pracují za zavřenými dveřmi, prostřednictvím telefonu, emailových výhrůžek a utajených schůzek. Pracují ve tmě, protože, jak řekl Al Smith, nic neamerického na denním světle nemůže přežít.

zdroj: http://buchanan.org/blog/the-new-blacklist-5007

překlad pro freeglobe.cz: J.K.

čtěte také:

Kdo chce válku s Íránem? Netanjahuova vláda a jeho přátelé v americké politice a médiích

Norsko probouzí poplašné zvonění. Krajní pravice versus imigrace

Quotes by Pat Buchanan on the New World Order and the World Government