Ach ne! Tak tohle se opravdu nepovedlo! Neuvěřitelné symbolické sebeponížení Ukrajinců v Bruselu. Koho to napadlo? (+ foto)
Autor: Testosteron | Publikováno: 26.08.2016 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace
Ukrajinští diplomaté v Bruselu se rozhodli využít k oslavě svátku nezávislosti své země symbol hlavního belgického města, tedy Manneken Pis (sochu čůrajícího chlapečka na starém městě). Chtěli z něj udělat ukrajinského kozáka, a proto jej oděli do patřičného oblečku. Jejich úsilí ale vyvolalo na Ukrajině velikou vlnu nevole, neboť...

Zástupci Ukrajiny u Evropské unie chtěli symbolicky uctít Den nezávislosti Ukrajiny. Jejich snaha však nakonec dopadla značně rozpačitě.

Ukrajinští diplomaté v Bruselu se rozhodli využít k oslavě svátku nezávislosti své země symbol hlavního belgického města, tedy Manneken Pis (sochu čůrajícího chlapečka na starém městě). Chtěli z něj udělat ukrajinského kozáka, a proto jej oděli do patřičného oblečku.

Jejich úsilí ale vyvolalo na Ukrajině velikou vlnu nevole, neboť barvy oblečku až příliš připomínaly ruskou trikolóru a chlapeček navíc čůral na pod ním umístěnou ukrajinskou vlajku. To pochopitelně dodalo celé instalaci ještě větší náboj.

Ukrajinský Manneken Pis

Ukrajinský Manneken Pis

Zdroj: ukrinform.ua