Kdo by to řekl… Muslimové se odvolávají na tzv. gaye
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 16.08.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Paolo Grimoldi z pravicové Ligy severu požadavek UCOII okomentoval slovy: „Tak to je právě ten umírněný islám, se kterým chce italská vláda vést dialog.“

Italští muslimové požadují legalizaci mnohoženství. Jsou toho názoru, že pokud stát uznává homosexuální svazky, tak by měl stejně přistupovat i k polygamii.

Svaz islámských společností a organizací v Itálii (UCOII), který je označován za umírněnou muslimskou organizaci, vyzval k legalizaci mnohoženství. Odvolávají se při tom na zákon o homosvazcích, který přijal italský parlament.

„Pokud jde o občanská práva, tak polygamie je takovým právem. Muslimové nesouhlasí s homosexuálními partnerskými svazky, ale přesto musejí akceptovat systém, který je dovoluje,“ napsal zakladatel UCOII Hamza Piccardo.

Podle Piccarda, jestliže jsou přijímány homosexuální svazky, pak není žádný důvod, proč by to samé nemohlo platit pro mnohoženství.

Paolo Grimoldi z pravicové Ligy severu požadavek UCOII okomentoval slovy: „Tak to je právě ten umírněný islám, se kterým chce italská vláda vést dialog.“

 

Zdroj: presse.net