Polského europoslance stihl hněv a trest. Důvod? Řekl o imigrantech to, co každý ví. Navíc jen citoval… Uhodnete koho?
Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 09.07.2016 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace
Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke byl potrestán v Evropském parlamentu za své výroky o afrických imigrantech. Korwin-Mikke dostal dočasný zákaz vystupování v parlamentu a přijde o část odměn.

Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke byl potrestán v Evropském parlamentu za své výroky o afrických imigrantech. Korwin-Mikke dostal dočasný zákaz vystupování v parlamentu a přijde o část odměn.

Předseda Evropského parlamentu (EP) socialista Martin Schulz potrestal polského europoslance Janusze Korwina-Mikkeho za jeho výroky o imigrantech z Afriky. Ten tehdy citoval konžského diplomata, který prohlásil, že Evropu zaplavuje „africká žumpa“.

„Problém nespočívá v tom, že nás zaplavují imigranti. Jenom v tom, že jsou to špatní imigranti. Oni vůbec nechtějí pracovat, slíbili jim velkou podporu a oni chtějí velkou podporu. Ale konžský diplomat řekl, že Evropu zaplavuje žumpa,“ prohlásil Korwin-Mikke v EP.

Můžeme tedy být pyšní, že jsme část Afriky osvobodili od této žumpy. Ale naší povinností je naučit ty lidi rozumu. Nic však tak neučí rozumu jako hlad. Je třeba přestat jim platit podporu a přinutit je prostě do práce. A protože nejlepším učitelem je příklad, musíme dát příklad a přestat platit podporu také sobě. Protože vlastní lidi také demoralizujeme,“ dodal.

Za tyto výroky z rozhodnutí předsedy EP Martina Schulze byla polskému europoslanci odebrána část diet v hodnotě tří tisíc euro. Dostal rovněž zákaz vystupování během zasedání europarlamentu po dobu pěti dní.

Podle Korwina-Mikkeho je trest za citování konžského diplomata útokem na jeho právo svobodného projevu. Proti Schulzovu rozhodnutí se odvolá.

 

Zdroj: tvpparlament.pl