Když jde o politiku a propagandu pravidla neplatí. Tatarsko-ukrajinská zpěvačka Džamala vyhrála soutěž Eurovize neoprávněně, porušila totiž základní pravidlo soutěže (+ video)
Autor: odjinud | Publikováno: 20.05.2016 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace
Džamala ovšem původní verzi svého eurosongu „1944“ zazpívala už na svém loňském koncertu, který se uskutečnil 19. května. Píseň tenkrát nesla název „Bizim Qirim“, což znamená „Krym je náš“.

Letošní vítězka Eurovize Džamala vzbuzuje mnoho kontroverzních reakcí. Mnohým se nelíbí politický podtext její písně, další jsou zase proti uznání výhry kvůli tomu, že Ukrajina nebyla první v hlasování diváků ani poroty. Teď se navíc objevila nahrávka, na které novopečená vítězka zpívá skladbu „1944“ během loňského květnového koncertu.

Písně pro Eurovision Song Contest nesmějí být starší 1. září předchozího roku, respektive nesmějí být před tímto termínem oficiálně publikovány. Džamala ovšem původní verzi svého eurosongu „1944“ zazpívala už na svém loňském koncertu, který se uskutečnil 19. května.

Píseň tenkrát nesla název „Bizim Qirim“, což znamená „Krym je náš“. Zazněla v ukrajinštině a krymské tatarštině, přičemž i samotný text se lehce odlišoval od současné verze.

Zdroj: escportal.cz, youtube.com