Píšeme jako jediní! Největší šunty pocházejí z Německa. Už to není, co bývalo, teď jsou německé výrobky horší než čínské. Potvrzují to oficiální údaje RAPEXu
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 06.05.2016 | Rubrika: TECHNIKA
Ilustrace
Zajímavé je, že se mnoho výhrad na adresu Němců týkalo mechanických částí, které se těšily bezvadné pověsti. Nicméně to vysvětluje informaci proč Mercedes-Benz v loňském roce povolal do servisu 22 000 automobilů kvůli...

Už končí doby, kdy čínské znamenalo povětšinou „nekvalitní“ a německé označovalo „solidní“.

Statistiky zveřejněné „Deutsche Welle“ ukazují, že podle Spolkového institutu bezpečnosti a zdraví práce (BAuA) až jedna čtvrtina výrobků, které se dostaly na seznam RAPEXu, pochází z Německa, přesně 24,7 %.

RAPEX je výstražný informační systém Evropské unie o nebezpečných spotřebitelských výrobcích nepotravinářského charakteru.

Druhé místo ve výrobě šuntů však stále patří Číně, za ní se na pomyslných stupních „vítězů“ umístily Spojené státy americké.

Zajímavé je, že se mnoho výhrad na adresu Němců týkalo mechanických částí, které se těšily bezvadné pověsti. Nicméně to vysvětluje informaci proč Mercedes-Benz v loňském roce povolal do servisu 22 000 automobilů kvůli těsnění prostoru motoru.

 

Zdroj: Deutsche Welle