Představitelé elity si pro sebe stavějí bunkry a stahují se z měst. Bojí se nadcházejících masových společenských nepokojů
Autor: MoonChild | Publikováno: 19.04.2016 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace
Milionáři utíkají z Chicaga a dalších měst kvůli obavám z rasového napětí a rostoucí kriminality. Podle deníku „Chicago Tribune“ jenom v loňském roce opustilo Chicago „kolem tří tisíc lidí s aktivy vyššími než jeden milion [dolarů]“.

Představitelé elity si kupují luxusní bunkry, protože se bojí nadcházejících hromadných společenských nepokojů.

Společnost Vivos, která staví rozsáhlé komplexy, říká, že objekty jsou určeny na „ochranu lidí s vysokými příjmy“ v případě katastrofálních událostí, během nichž „zahynou miliony nebo v horším případě budou miliony bojovat o přežití“.

„Kam půjdeš, až nastane peklo na zemi?“ ptá se lektor ve filmu propagujícím luxusních bunkrů.

Největší bunkr nazvaný „Europa One“ je v Německu a je „jedním z nejopevněnějších a největších podzemních krytů pro přežití na zemi, který se nachází hluboko pod vápencovou horou“. Je „chráněn před okolní společností hermetickými a bezpečnými stěnami, uzávěry a dveřmi odolnými proti výbuchu“.

Novinářka Lynn Parramoreová prohlásila, že navštívila také jiný bunkr ve státě Indiana, který je bývalým komunikačními střediskem z doby studené války.

„Do tohoto odolného komplexu postaveného v době studené války k tomu, aby vydržel explozi o síle dvaceti megatun ve vzdálenosti jen několika mil, se může vejít osmdesát lidí alespoň na jeden rok, kterým je zajištěno plně nezávislé přežití, aniž by se museli vracet na povrch,“ uvádí propagační film bunkru na stránkách Vivos.

Hlavním marketingovým bodem prodeje je umístění bunkrů. „Bezpečná vzdálenost od zlomu New Madrid“ a dobré místo úniku před „událostmi, jako je tsunami“.

„Když sestupuješ dolů, máš dojem, že jsi v moc pěkném hotelu,“ sdělila Parramoreová.

„Je to pro bohaté lidi, kteří jsou znepokojeni nejrůznějšími katastrofálními scénáři, ale společným tématem pro ně je obava z nepokojů 99 % společnosti,“ dodala.

Cena místností v některých podzemních krytech, do něhož je započítáno také jídlo a voda na celý rok, začíná kolem 35 000 dolarů, přičemž největší z nich se prodávají za více než tři miliony dolarů.

„Nemáme žádnou jistotu, že naše pokolení přežije, proto je naší povinností udělat všechno pro přežití,“ varují stránky Vivos, které případným zájemcům slibují navíc „neveřejné“ informace.

Milionáři utíkají z Chicaga a dalších měst kvůli obavám z rasového napětí a rostoucí kriminality. Podle deníku „Chicago Tribune“ jenom v loňském roce opustilo Chicago „kolem tří tisíc lidí s aktivy vyššími než jeden milion [dolarů]“.

Také Paříž a Řím jsou svědky masového exodu milionářů. I tam si bohaté elity stavějí opevněné pokoje ve svých velkých městských bytech kvůli strachu z možných společenských rozruchů a rychle rostoucí kriminality.

Oblibě mezi 1 % boháčů se těší rovněž vzdálené destinace jako Nový Zéland. Zprostředkovatelé potvrzují, že motivem, který tyto lidi žene ke koupi útočišť, je nebezpečí světové finanční nestability a místní nepokoje.

 

Zdroj: prisonplanet.com