Muslimští policisté ve Francii se radikalizují. Nechtějí stíhat teroristy. Známe znění tajné zprávy ministerstva vnitra
Autor: MoonChild | Publikováno: 31.03.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Muslimští policisté se také modlili na chodníku během obchůzky, zpívali islámské písně a odmítali účastnit se slavností na památku obětí v Paříži. V jednom případě muslimská policistka vyzývala na sociálních sítích k džihádu a označila uniformu za...

Francouzský deník „Le Parisien“ píše, že francouzská policie je velmi znepokojena radikalizací policistů, kteří vyznávají islám.

List se odvolává na interní zprávu francouzského ministerstva vnitra. V letech 2012 až 2015 bylo zaznamenáno sedmnáct případů, kdy tito policisté odmítli chránit synagogu nebo stíhat teroristy.

Muslimští policisté se také modlili na chodníku během obchůzky, zpívali islámské písně a odmítali účastnit se slavností na památku obětí v Paříži.

V jednom případě muslimská policistka vyzývala na sociálních sítích k džihádu a označila uniformu za „špinavý hadr republiky“. Vzala si rovněž islámský šátek s tím, že její náboženství zakazuje exhibicionismus, a odmítla ho navzdory rozkazu nadřízených sundat.

Podle deníku se rychle pokračující radikalizace týká zejména třetí generace přistěhovalců, která se narodila a byla vychována ve Francii.

„Le Parisien“ píše, že muslimové „mají těžkosti s podřizováním se. Nechtějí přijmout, že se nemohou ve službě modlit pětkrát denně, ani oblékat, jak chtějí, tedy podle pravidel islámu.“

 

Zdroj: wpolityce.pl