Američtí představitelé se setkají se šéfem pouliční opozice. Obama polského prezidenta nepřijme
Autor: Testosteron | Publikováno: 29.03.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Vůdce KOD Kijowski v rozhovoru pro agenturu Associated Press uvedl: „Máme-li brát ten jazyk [polských vládnoucích kruhů] vážně, pak je to strašné, protože směřuje k fašismu.“ Kancelář polského prezidenta zároveň zveřejnila...

Vůdce polského Komitetu Obrony Demokracji (KOD, Výboru na obranu demokracie) Mateusz Kijowski se ve Spojených státech setká se senátory a zástupci administrativy prezidenta Obamy. Zatímco polského prezidenta Andrzeje Dudu Barack Obama u příležitosti vrcholného setkání o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu nepřijme.

Delegace KOD se v USA setká s americkými politiky, včetně senátorů a zástupců administrativy prezidenta Obamy. KOD do USA pozvala organizace Freedom House.

Vůdce KOD Kijowski v rozhovoru pro agenturu Associated Press uvedl: „Máme-li brát ten jazyk [polských vládnoucích kruhů] vážně, pak je to strašné, protože směřuje k fašismu.“

Kancelář polského prezidenta zároveň zveřejnila, že během plánovaného vrcholného setkání o jaderné bezpečnosti v USA nedojde k setkání prezidenta Dudy s Barackem Obamou, přestože tuto schůzku už dříve oznámil polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

Polský prezident se místo toho setká s prezidenty Gruzie, Ukrajiny a Turecka.

 

Zdroj: dziennik.pl, ap.org