Komisař Rady Evropy napomíná: nepoužívejte označení „nelegální imigranti“
Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 25.03.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Podle Muižniekse lidé nemohou být nelegální, ale jejich právní postavení může být nestandardní. Navíc je toho názoru, že pojem „nelegální“ má rovněž kriminální konotace. Komisař Rady Evropy také kritizoval...

Podle komisaře Rady Evropy Nilse Muižniekse se nemá používat označení „nelegální imigranti“.

Muižnieks napomenul britské politiky, aby přestali používat označení „nelegální imigranti“ a místo toho mluvili o „nestandardních [irregular] migrantech“. To se má vztahovat na cizince, kteří nezákonně vstoupí na území Velké Británie.

Podle Muižniekse lidé nemohou být nelegální, ale jejich právní postavení může být nestandardní. Navíc je toho názoru, že pojem „nelegální“ má rovněž kriminální konotace.

Komisař Rady Evropy také kritizoval britské imigrační zákony, které označil za „drakonické“, i premiéra Camerona, jenž podle něj vystupňoval ve svých oficiálních vyjádřeních alarmistickou rétoriku zamířenou proti migrantům.

V oficiálním memorandu zaslaném britskému ministrovi pro bezpečnost a imigraci Muižnieks napsal: „Komisař je znepokojen ve Velké Británii převládajícím politickým diskursem, který je poznamenán alarmistickým tónem.“

 

Zdroj: telegraph.co.uk