Hyeny zneužívají oběti terorismu z Bruselu k protiruské propagandě
Autor: Testosteron | Publikováno: 24.03.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Podle něj za teroristickými útoky v hlavním městě Belgie stojí Rusové, stejně jako za dalšími teroristickými akcemi, které se v poslední době v Evropě odehrály. Navíc podle něj prý ruské tajné služby byly iniciátory vzniku tzv. Islámského státu.

Ukrajinští představitelé prohlašují, že za islámskými teroristickými útoky, k nimž došlo v úterý v Bruselu, stojí Rusko.

Šéf Služby bezpečnosti Ukrajiny Vasyl Hrycak během vystoupení na Národní univerzitě „Kyjevsko-mohyljanské akademii“ prohlásil: „Určitě už víte, že dnes došlo v Bruselu ke dvěma výbuchům, které si podle prvních údajů vyžádaly dvanáct obětí. Nepřekvapí mě, jestli se ukáže, že to je součást ruské hybridní války.“

„Teď budou ukazovat na Islámský stát. Nechci nikoho přesvědčovat, ale připouštím takovou možnost [že exploze jsou součástí ruské hybridní války],“ dodal Hrycak.

Ještě jednoznačněji hovoří poradce ukrajinského ministerstva vnitra Zorian Škyrjak. Podle něj za teroristickými útoky v hlavním městě Belgie stojí Rusové, stejně jako za dalšími teroristickými akcemi, které se v poslední době v Evropě odehrály. Navíc podle něj prý ruské tajné služby byly iniciátory vzniku tzv. Islámského státu.

Další ukrajinský odborník Viktor Šlinčak, předseda rady Institutu světové politiky v Kyjevu, zase uvedl, že i kdyby za teroristickými útoky v Bruselu nestáli Rusové, tak je stejně zneužijí k prosazení svých cílů, zejména upevnění svého postavení v protiteroristické koalici.

 

Zdroj: interfax.com.ua, onet.pl