Milan Kohout má kamaráda. Černoch zažaloval Metropolitní muzeum v New Yorku kvůli rasové diskriminaci. Ježíšek na barokním obraze není černý
Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 11.12.2015 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace
Joseph prohlašuje, že při pohledu na díla Sebastiana Ricciho „Svatá rodina s anděly“, „Zmrtvýchvstání“ Perugina či „Ukřižování“ Francesca Granaciiho utrpěl šok. Všechny tyto obrazy jsou podle jeho názoru odporným projevem rasistické propagandy.

Černoch zažaloval Metropolitní muzeum umění v New Yorku kvůli tomu, že vyobrazení bílého Ježíška na barokním obrazu „Svatá rodina s anděly“ podle něj diskriminuje černochy.

Podle Justina Renela Josepha, který muzeum zažaloval, je obraz z roku cca 1700 rasistický a zobrazuje Ježíše lživě jako árijce. Joseph tvrdí, že Ježíš byl černoch, a domnívá se, že vystavování tohoto obrazu slouží k vymazání černošských velikánů z paměti dějin.

Joseph prohlašuje, že při pohledu na díla Sebastiana Ricciho „Svatá rodina s anděly“, „Zmrtvýchvstání“ Perugina či „Ukřižování“ Francesca Granaciiho utrpěl šok. Všechny tyto obrazy jsou podle jeho názoru odporným projevem rasistické propagandy. Ježíš je podle něj zobrazován jako běloch, protože tak se více líbí bílým lidem.

„Žaluji tuto veřejnou instituci na základě Civil Rights Act z roku 1964, který zakazuje diskriminaci ze strany státu,“ sdělil novinářům černoch Joseph.

Zdroj: nypost.com