Italové čelí vážnému problému: imigrantům nechutnají jejich těstoviny. Do sestavování jídelníčku se zapojí i ministerstvo vnitra (+ foto)
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 04.12.2015 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Itálií hýbou zveřejněné fotografie ze střediska „první pomoci a přijetí“ v Pozzallu. Na nich jsou vidět desítky nerozbalených jídel, které imigranti vyhodili do koše, protože je odmítli jíst... do celé věci se zapojily úřady provincie Ragusa a ministerstvo vnitra.

Itálií hýbou zveřejněné fotografie ze střediska „první pomoci a přijetí“ v Pozzallu. Na nich jsou vidět desítky nerozbalených jídel, které imigranti vyhodili do koše, protože je odmítli jíst.

Těstoviny, maso a ovoce (vše placeno daňovými poplatníky) skončily v odpadcích. Italové si tedy kladou otázku, jakou dietu mají imigrantům nabídnout. Zmiňované potraviny se sice těší v Itálii a středomořské oblasti oblibě, ale pro muslimy prý představují problém.

Aby bylo respektováno a ochráněno jejich „náboženské cítění“, do celé věci se zapojily úřady provincie Ragusa a ministerstvo vnitra. Ministr vnitra Angelino Alfano byl požádán, aby rozšířil stávající pokyny o „čas podávání jídel s ohledem na dobu jednotlivých modliteb během ramadánu“.

Značná část Italů je přístupem imigrantů i italských úřadů pobouřena. Ale ne všichni. Poslankyně alternativního levicového Hnutí 5 hvězd Marialucia Loreficeová uvedla: „Itálie není rasistickou zemí. Byli a jsem rovněž národem imigrantů. Kdo se obává toho, aby bylo cizincům podáváno jídlo v úctě k odlišnému náboženství, je slaboch.“

Zdroj: ilgiornale.it