Francouzské tajné služby teroristy z Paříže znaly už dříve
Autor: Tony Cartalucci | Publikováno: 16.11.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Člověk, který zemřel v Bataclanu, byl identifikován díky otiskům prstů a pocházel z pařížské jižní čtvrti Courcouronnes. Jak tvrdí francouzské zprávy, muž, jemuž bylo kolem 30 let, byl před útoky minulé noci znám francouzským antiteroristickým složkám...

Potvrdily se předchozí předpoklady, že teroristé, kteří se podíleli na bezprecedentních teroristických útoků v centru Paříže, při nichž zemřelo více než sto lidí a stovky jiných bylo zraněno, byli dobře známí francouzským bezpečnostním složkám.

Britský deník „Daily Mail“ ve svém článku „Hunt for the Isis killers: One terrorist identified as ‚young Frenchman known to authorities‘ – another two found with Syrian and Egyptian passports“ uvedl:

„Podle zpráv místních médií jeden z teroristů, který se podílel na útocích minulé noci v Paříži, byl oficiálně označen jako Pařížan. Člověk, který zemřel v Bataclanu, byl identifikován díky otiskům prstů a pocházel z pařížské jižní čtvrti Courcouronnes. Jak tvrdí francouzské zprávy, muž, jemuž bylo kolem 30 let, byl před útoky minulé noci znám francouzským antiteroristickým složkám.“

Podobně tomu bylo i v případě útoku na „Charlie Hebo“, při němž bylo zabito 12 lidí, kdy se ukázalo, že francouzské bezpečnostní služby sledovaly útočníky už téměř o deset let dříve, že alespoň jeden z teroristů byl celkem dvakrát zadržen a alespoň jednou uvězněn, dva z nich byli monitorováni v zahraničí, kde se účastnili výcviku se známými teroristickými organizacemi a pravděpodobně se spolu s nimi zúčastnili akcí v Sýrii, a následně byli sledováni i po svém návratu do Francie.

Francouzské bezpečnostní služby kupodivu proti těmto teroristům nezasáhly, přičemž po deseti letech se rozhodly celou věc uzavřít, a to v době nutné pro přípravu a provedení útoků.

 

Zdroj: landdestroyer.blogspot.co.uk