Feministka z univerzity vyzývala k zabíjení bílých mužů. Bránila se tím, že je ženou z etnické menšiny. Soud ji osvobodil (+ foto)
Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 06.11.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Mustafaová vede v rámci Goldsmiths Students’ Union sekci pro různorodost. Na toto místo byla zvolena členy/kami zmíněného studentského svazu, přičemž jejím z hlavních volebních taháků byly „genderově neutrální“ toalety...

Anarcho-komunistka a feministka Bahar Mustafaová ze studentské organizace Goldsmiths Students’ Union na Londýnské univerzitě napsala na svém twitterovém účtu „zabít všechny bílé muže“ a ty, kteří s ní nesouhlasili, nazvala „bílým odpadem“. Svým odpůrcům také vyhrožovala a vulgárně je urážela.

V souvislosti s jejím jednáním na ni bylo podáno trestní oznámení, ale soud ji „pro nedostatek důkazů“ osvobodil. Soudružka Mustafaová se mj. bránila tím, že nemůže být rasistkou, jelikož je „ženou z etnické menšiny“.

Soudružka Mustafaová vede v rámci Goldsmiths Students’ Union sekci pro různorodost. Na toto místo byla zvolena členy/kami zmíněného studentského svazu, přičemž jejím z hlavních volebních taháků byly „genderově neutrální“ toalety, které měly nahradit stávající diskriminující patriarchální hygienické podmínky.

Ukázky z tvorby "etnicko menšinové ženy":

Zdroj: theguardian.com