USA se připravují na možný vojenský střet s Čínou na Jihočínském moři
Autor: MoonChild | Publikováno: 25.09.2015 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace
Carter řekl, že se Vzdušné síly USA chytají přenést do oblasti „cenná aktiva“, aby zabránily čínské expanzi. Přiznal, že se jedná o součást amerického „obratu k Asii“. Dodal, že se USA budou plavit, létat a operovat všude...

Americký ministr obrany Ashton Carter na tiskové konferenci prohlásil, že Washington zahájil přípravy na potenciální střet s Čínou v oblasti Jihočínského moře.

Carter poznamenal, že Čína útesy na letiště a vojenské základny, aby posílila svoje nároky v této oblasti. Řekl, že přišel čas, aby USA začaly od Číny vyžadovat zpomalení militarizace Spratlyových ostrovů a podnikly nové diplomatické kroky, které mají ochránit práva a zájmy všech zemí v regionu.

Carter řekl, že se Vzdušné síly USA chytají přenést do oblasti „cenná aktiva“, aby zabránily čínské expanzi. Přiznal, že se jedná o součást amerického „obratu k Asii“.

Dodal, že se USA budou plavit, létat a operovat všude, kde jim to dovoluje mezinárodní právo. Rovněž uvedl, že navzdory prosazování mírového řešení konfliktu, USA by měly udělat, a také to udělají, vše proto, aby bránily svobodu plavby v Jihočínském moři.

 

Zdroj: wantchinatimes.com