Švédsko přijalo imigranty, ale ti si už stěžují a chtějí blíže k centru. Ve Finsku se jim také nelíbí, protože se na ně místní obyvatelé neusmívají (+ video)
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 24.09.2015 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace
Imigrantu Mohammadu Khaledovi se nelíbí, že cesta do nejbližšího supermarketu trvá půl hodiny pěšky a do nemocnice je to tři čtvrtě hodiny automobilem. Chtěl by bydlet někde blíže centru. Stěžuje si rovněž, že...

Švédská státní televize SVT odvysílala reportáž, ve které si imigranti stěžovali na podmínky ubytování.

Imigrantu Mohammadu Khaledovi se nelíbí, že cesta do nejbližšího supermarketu trvá půl hodiny pěšky a do nemocnice je to tři čtvrtě hodiny automobilem. Chtěl by bydlet někde blíže centru.

Stěžuje si rovněž, že v místě nejsou žádné školy. Reportér mu ale vstoupí do řeči a upozorňuje, že v obci je škola. „Řekli nám, že žádná není… nevím, nic jsme ještě neviděli,“ odpovídá imigrant.

V reportáži imigrant říká: „Právě jsme přijeli, nenašli jsme poblíž žádnou civilizaci… Chceme bydlet někde blíž centru… Potřebujeme místo, kde bychom se mohli učit, mít dobrý život…“

„Přijeli jsme do Švédska, protože nám řekli, že tady najdeme svobodnou zemi. Myslím, že jsme byli oklamáni,“ končí svou stížnost Mohammad Khaled.

Nicméně někteří imigranti, kteří byli ze Švédska odesláni do Finska, by se přeci jen do Švédska rádi vrátili, přičemž někteří už tak činí. Ve Finsku jim vadí nejen méně přívětivé podnebí, ale také chladný postoj původních obyvatel.

Skupina Afgánců, kteří byli ubytováni v Oulu, z místa nakonec odjela, protože, jak prohlásili, Finové byli chladní a méně pohostinní než Švédové. Setkali se tam prý i s otevřenými projevy rasismu. Nyní chtějí, aby byli převezeni zpět do Švédska.

Další skupině, tentokrát Syřanů, kteří byli posláni do města Tornio, se město nelíbilo a teď čekají na pokyny ohledně návratu do Stockholmu.

Skupina Iráčanů zas odešla z tábora pro uprchlíky v Suolahti, jelikož nebyli spokojeni s jeho úrovní.

Zdroj: mvlehti.net, youtube.com