Tajný plán Evropské komise? Imigrantů má být do střední Evropy umístěno několikanásobně více, a týká se to i ČR (+ infografika)
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 04.09.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Příští týden má Evropská komise představit nové návrhy řešení přílivu imigrantů do Evropské unie, a to včetně jejich přerozdělení mezi státy EU. Některá média (např. britský „Daily Mail“) zveřejnila tajný návrh, který měl z Evropské komise uniknout...

Příští týden má Evropská komise představit nové návrhy řešení přílivu imigrantů do Evropské unie, a to včetně jejich přerozdělení mezi státy EU.

Některá média (např. britský „Daily Mail“) zveřejnila tajný návrh, který měl z Evropské komise uniknout. Počty imigrantů, kteří mají být umístěni do střední Evropy, jsou podle něj několikanásobně vyšší, než se dosud oficiálně uvádí.

Česká republika by tak podle avizovaných 1 500 měla nakonec přijmout 5 513.

Jedná se o přerozdělení 160 000 imigrantů z Maďarska, Itálie a Řecka.

V červnu se některé státy EU, včetně České republiky, postavily proti stanovení závazných kvót ohledně rozdělení imigrantů mezi členské státy. Poslední dobou, zejména ze strany německých politiků, ale narůstá tlak na vytvoření povinného systému, podle něhož by měli být imigranti přerozdělováni.

Zdroj: dailymail.co.uk, wpolityce.pl