Somálský muslim znásilnil náctiletou. Vyvázl jen s veřejně prospěšnými pracemi. Přijímá Švédsko islámské normy?
Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 26.08.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace
Soudní proces se týkal události z loňského roku, kdy muslimský mladík dívku nejen znásilnil, ale také těžce zbil. Vykřikoval rovněž rasistické urážky vůči bělochům. Policie ho zadržela a soudní líčení proběhlo teprve letos v červnu. Soud ve svém rozsudku zohlednil...

Osmnáctiletý muslim ze Somálska, který brutálně znásilnil náctiletou dívku, se u švédského soudu setkal s porozuměním.

Soudní proces se týkal události z loňského roku, kdy muslimský mladík dívku nejen znásilnil, ale také těžce zbil. Vykřikoval rovněž rasistické urážky vůči bělochům. Policie ho zadržela a soudní líčení proběhlo teprve letos v červnu.

Soude ve svém rozsudku zohlednil, že Somálec „měl problémy se spánkem, byl lekavý“ a v době trestného činu měl sedmnáct let.

Pachatel tedy nedostal trest vězení, ale bylo mu nařízeno sto osmdesát hodin veřejně prospěšných prací, což znamená, že zůstane na svobodě.

I v tak islámské zemi jako je Švédsko podobné události veřejnost stále šokují. Nejnovější průzkumy ale ukazují, že se situace může změnit. Protipřistěhovalecká strana Švédští demokraté se v nich těší rekordní podpoře 25 %, zatímco sociální demokraté mají 23 % a Umírnění 21 %.

Další volby proběhnou ve Švédsku v roce 2018.

 

Zdroj: uk.reuters.com, swedishsurveyor.com