Francouzské fízlování dle totalitního vzoru. Svoboda? Demokracie? Zapomeňte!
Autor: Spectrum13 | Publikováno: 03.08.2015 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace
Zákon francouzské socialistické vlády umožňuje tajným službám, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefonní hovory, sledovaly e-mailovou korespondenci, pronikaly do soukromých počítačů...

Francouzská Ústavní rada se vyjádřila kladně k návrhu zákona, který dává státu nebývalé pravomoci ke špehovaní vlastních občanů.

Ústavní rada učinila pouze malé úpravy v zákoně, který podle obránců lidských práv a práva na soukromí, stejně jako podle OSN, dovoluje „přehnaně široké“ sledování a odposlouchávání občanů.

Zákon francouzské socialistické vlády umožňuje tajným službám, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefonní hovory, sledovaly e-mailovou korespondenci a pronikaly do soukromých počítačů.

Tajné služby budou moct bez soudního povolení nejen odposlouchávat atd., ale také instalovat skryté kamery a záznamová zařízení v soukromých domech.

Navíc se budou francouzské tajné služby moct nabourávat do počítačů a nahrávat do nich „keylogger“, tedy software, který snímá stisky kláves. S jeho pomocí je např. možné zjišťovat hesla uživatele.

Poskytovatelé internetu a telefonických služeb budou nuceni zavést „černé skříňky“, tj. složité algoritmy, které upozorňují úřady na podezřelou činnost. Zmíněné společnosti jsou povinny získané informace poskytovat tajným službám.

Výše uvedená špionážní činnost se má prý týkat osob, u nichž tajné služby nabudou dojmu, že by mohly spolupracovat s „teroristy“.

 

Zdroj: theguardian.com