Americký generál Wesley Clark: Neloajální Američany zavřít do táborů (+ video)
Autor: MoonChild | Publikováno: 24.07.2015 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace
Musíme identifikovat lidi, u nichž může s největší pravděpodobností dojít k radikalizaci. Musíme to zastavit hned v počátku. Existuje vždycky určitý počet mladých lidí, kteří jsou odcizení. Nemají práci, rozešli se s přítelkyní, jejich rodina se zde necítí šťastná.

Americký generál ve výslužbě Wesley Clark, který mj. velel spojenecké operaci NATO v Kosovu a je držitelem Českého kříže za zásluhy ministra obrany ČR, v rozhovoru pro televizní stanici MSNBC na otázku, co dělat s lidmi kteří se „sami radikalizují“, odpověděl:

„Musíme identifikovat lidi, u nichž může s největší pravděpodobností dojít k radikalizaci. Musíme to zastavit hned v počátku. Existuje vždycky určitý počet mladých lidí, kteří jsou odcizení. Nemají práci, rozešli se s přítelkyní, jejich rodina se zde necítí šťastná. Známky toho pozorujeme. A existují členové společnosti, kteří mohou vyjít takovým lidem naproti a přivést je zpět, podpořit je, aby viděli, jaká zde mají požehnání.

Domnívám se ale, že na úrovni národní politiky musíme hledět na to, co samo-radikalizace znamená, protože jsme s touto skupinou teroristů ve válce. Mají svoji ideologii. Když někdo během II. světové války podporoval nacistické Německo na úkor USA, neříkali jsem, že je to svoboda slova. Zavřeli jsme ho do tábora, byli to váleční vězni.

Takže pokud u těchto lidí došlo k radikalizaci a nepodporují USA a nejsou loajální k USA, pak ze zásady není problém, je to jejich právo. A naším právem a povinností je oddělit je od normální společnosti na dobu trvání konfliktu. Myslím, že bychom v tom měli postupně přitvrzovat, a to nejen ve Spojených státech, ale také naši spojenci jako Británie, Německo a Francie by se měli podívat na svoje zákonné postupy.“

Někteří komentátoři upozornili, že Clark nehovořil o nutnosti vybudování takových táborů v budoucnu, ale předpokládá jejich existenci jako fakt. Další poukazovali na to, že se popis „existuje vždycky určitý počet mladých lidí, kteří jsou odcizení. Nemají práci, rozešli se s přítelkyní, jejich rodina se zde necítí šťastná“ hodí na drtivou většinou současných mladých Američanů. Clark na svém twitterovém účtu napsal, že hovořil o sympaticích tzv. Islámského státu.

Zdroj: youtube.com